Arama Logo

Elvir Baliç'ten Fenerbahçe değerlendirmesi!
11
ELVIR BALİÇ'İN TEPKİSİ!

Fenerbahçe'nin Olympiakos'a penaltılarda kaybederek UEFA Avrupa Konferans Ligi'nden elenmesinin ardından Elvir Baliç görüşlerini dile getirdi. İşte o yorumlar...

ELVIR BALİÇ'İN TEPKİSİ!
10
"BAŞKA BİR FENERBAHÇE!"

Fenerbahçe'nin ikinci yarının ilk 15 dakikasına kadar istek ve arzusu sürdü. Sonrasında en kaliteli isimler oyundan düştü, başka bir Fenerbahçe ortaya çıktı.

\
9
"KİMSE KUSURA BAKMASIN!"

Fenerbahçe oynadığı futbolla kazanmayı hak etti mi? Kimse kusura bakmasın ama 75 dakika ne yaptı Fenerbahçe? İkinci yarı ve uzatmalarda hiçbir şey yapmadılar. Sanki uzatma var, penaltılar var gibi bir ruh hali yansıdı sahaya.

\
8
"OYUNA GİRENLER NE YAPTI?"

Fred, Ferdi, Dzeko yorulabilir tamam ama giren oyuncular ne yaptı? Batshuayi de penaltı dışında yoktu, hiçbir şey yapmadı. Yeni girdin skora dokunabildin mi? Pozisyona girdin mi?

\
7
"CENGİZ! ALLAH AŞKINA YA..."

Cengiz, Allah aşkına konuşurken kimseyi üzmeyelim diyoruz da... Cengiz ya! Sana 15 milyon Euro verildi en büyük beklenti sendeydi. Bu maçlar için alındın. Penaltı kaçar da Osayi 120 dakika oynuyor, bir kere yardıma gelmedin! Haydi gelmedin hücumda ne yaptın? Taraftarın en büyük tepkiyi Cengiz'e gösterecek.

\
6
"SZYMANSKI'YE NE OLDU?"

Szymanski haftalardır, aylardır toparlayamadı! Bu çocuğa ne oldu? İyi niyetli, koşmak istiyor falan ama bu formsuzluğu nedeni ne? Sormak, araştırmak lazım.

\
5
"İSMAİL HOCA'YI ELEŞTİRMEM"

Fenerbahçe 55 dakika iyiydi ama sonrasında Fred, İrfan düştü. Szymanski düştü. Tadic bir şey yapmaya çalıştı. Dzeko'nun da hiçbir katkısı yoktu. Güçlü bir kulüben var, bu oyunculara güveniyorsun. Bu oyuncular ne zaman oynayacak? Cengiz, Zajc, Batshuayi girdi. Onlar ne yaptı işte? Sıkıntı bu, en ufak katkıları yoktu. Böyle olunca İsmail Hoca'yı eleştirmem.

\
4
"FRED ÖNEMLİ AMA DÜŞTÜ!"

Fred çok önemli oyuncu ama muhtemelen İsmail Hoca gücünün yetmediğini söyleyecek. Fred de yoktu. Oyundan düşmüştü. Bu kadar dayanabildi. Bu yüzden İsmail Hoca'yı eleştirmeyeceğim. Penaltıları düşünerek Cengiz ve Bonucci'yi soktu.

\
3
"YAPMAYIN ALLAH AŞKINA!"

Oyun olarak 75 dakika ne yaptı Fenerbahçe? Hak etmedi. Olympiakos çok fazla pozisyona girmedi ama sürekli baskı kurdular. Geri çekilmediler, hep pasla çıktır. 8 dakika var maçın bitmesine sen top şişiriyorsun! Yapmayın Allah aşkına topla oynayın. Fenerbahçe daha kaliteli takım. Fenerbahçe yanlış oynadı. Böyle kolay maç verilmez.

\
2
"TADIC'TEN BELKİ ÇEKİNİYOR"

"Oyuncu değişikliği konusunda çok seçenek var. Ancak bu teknik direktörün vizyonu ve o anki düşüncesi. Oyuncu değiştirmeden, içerde pozisyon değiştirerek bile sonuç alabilirsin. İrfan Can yüzde 100 ile oynadı. Kim var dışarda? Cengiz Ünder var. Cengiz öyle bir an gelir, bir vuruşla maçı kazandırır. Öyle bir silahım varsa kullanırım. İrfan'ın neden çıktığını, Tadic'in neden çıkmadığını İsmail Hoca'ya sormak lazım. Tadic ile özel bir bağı olabilir. Tadic geldiğinde oynamak istediğini söyledi. İsmail Hoca oyundan çıkarmakta bile zorlanıyor. Aşırı güven mi var, oyuncudan mı çekiniyor? Bunu bilmiyoruz. Galatasaray'da ters ayaklar daha çok mesela. Galatasaray sağ ve sol taraftaki oyuncuları değiştiriyor. Mesela Tadic'i sağ tarafta hiç denedin mi? 10 numarada denedin mi? Bunu yapacağın gün, bu maç değil. Tadic'i orta sahada bile deneyebilirdin. İsmail Hoca'ya bunları sormak lazım."

\
1
"TADIC ORADA OYNAYAMAZ!"

Tadic ile aynı pozisyonda oynadım. Tadic gerçek bir sol açık değil. Jack Grealish, Jeremy Doku nasıl oyuncular? Sol önde oynamak için çabuk, teknik ve bire birde güçlü olmak zorundasın. İddia ediyorum Tadic forvet arkası, belki sağ tarafta oynasa; Fenerbahçe çok daha fazla faydasını görürdü.

\