Arama Logo

Dursun Özbek: "Pis oyunlar devam ediyor"
12
DURSUN ÖZBEK'TEN AÇIKLAMALAR
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Divan Kurulu Nisan Ayı Olağan Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.
DURSUN ÖZBEK'TEN AÇIKLAMALAR
11
"SON AŞAMAYA GELDİK"
"Galatasaray Sportif AŞ'nin 9 aylık bilançosu açıklandı. Yaklaşık 600 milyon liralık kar açıkladık. Bu seviyeyi de sene sonuna kadar taşımak istiyoruz. Ancak yükselen faiz oranları ve piyasa koşullarında bu hiç kolay olmayacak. Dolayısıyla, kulübümüzün elindeki imkanları kullanıp bu faiz sarmalından bir an önce çıkmanın yolunu bulmalıyız. Çözüm, Bankalar Birliği borçlarını ödeyip, bu anlaşmadan çıkmaktır. Bugün mutlulukta ifade etmek isterim, Galatasaray bu konuda hazırlıklarını son aşamaya getirdi."
\
10
"GÖREVİMİZ BİTMEDEN TAMAMLAYACAĞIZ"
"Görevimiz bitmeden bu sözümüzü tutarak yeni yönetimin bu borçtan kurtulmuş bir şekilde göreve başlamasını sağlayacağız"
\
9
"SENEYE KEMERBURGAZ'DAYIZ"
"Bu borçlardan kurtulmak için atılması gereken adımlardan biri de Florya'dan Kemerburgaz'a taşınmak konusu. Kemerburgaz'da inşaatımız devam ediyor. Önümüzdeki sezonun başından itibaren Kemerburgaz'da olacağımızın müjdesini paylaşmak istiyorum"
\
8
"RAKİPLER HAYAL EDEMEZ"
"Cumhuriyetimizin 100. yılında şampiyonluğu almak, şampiyon olmak bizi çok gururlandırdı. 7 Nisan'da Süper Kupa'yı kazanarak bu gururu perçinledik. Bu kupayla, tarihimizde 60. kupaya ulaşarak birçok rakibimizin hayal dahi edemeyeceği bir rakama ulaştık. Bu büyük gururda emeği olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum."
\
7
"SEVGİYİ ANLATMAK MÜMKÜN DEĞİL"
"Süper Kupa maçının Urfa'da oynanmasına karar verilmişti. Ben de maçtan 1-2 gün önce Urfa'ya gittim. 1-2 günü orada, bölgede geçirdim. Üzerine basara söylüyorum, Galatasaray sevgisini kelimelerle anlatmak mümkün değil. Bize olan inanılmaz sevgi için bölge halkına özel bir teşekkür gönderiyorum."
\
6
"PİS OYUNLAR DEVAM EDİYOR"
"Futbol takımımız şampiyonluk hedefine doğru emin adımlarla, rekorlar kırarak gidiyor. Onların mücadelesi, bizim şampiyonluğa olan inancımızı pekiştiriyor. Kimse merak etmesin, Galatasaray gibi birlikte mücadele edip şampiyon olacağız. Tüm taraftarımızı, bizi sahaya dışına çekmek isteyenlerin oyunlarına karşı sakin olmaya davet ediyorum. Pis bir oyun oynamaya devam ediyorlar. Biz bu oyunun parçası olmayacağız. Sahanın içinde gereken cevabı fazlasıyla vereceğiz"
\
5
"PLANLARIMIZDA AKSAMA YOK"

"Kemerburgaz'da yeni tesislerimiz bitiyor. Sizleri de 17 Mayıs'taki pikniğe davet ettim. Yeni sezonu inşallah temmuz başında orada açacağız. Kemerburgaz'daki tesisimizin, nasıl bir tesis olduğunu yetki alırken de anlattık. 2017'de anlatırken de, o günkü tasarımlarla size ifade ettik. 6 tane futbol sahasının yapılacağını ifade ettim. 2022'deki seçimden önce de nasıl bir tesis yapılacağını ifade ettik. Bu bizim taahhüdümüz. Şu anda orada bize ait 130 dönüm arsanın, pazar günü piknik yapacağımız yerde sadece 30 dönümünü bitirebildik. Oradaki binayı göreceksiniz. Arkada daha 100 dönüme yakın yer var. Ama bu 30 dönümdeki faaliyetlerimiz, özellikle A takımının buraya yerleşmesi için yeterli. Altayapı ve diğer yaş gruplarının buraya taşınması tahmini ağustos sonu ve eylül başı gibi olacaktır. A takım olarak sezonu temmuz başında açmayı planlıyoruz. Ama altyapı için de sahalarımızı dediğim tarihe yetiştirmek için faaliyetimiz devam ediyor. Planlarımızda aksama yok."

\
4
"AĞZIMIZLA KUŞ TUTSAK OLMAZ"

"Şöyle ifade kullanıldığı zaman gerçekten üzülüyorum. 'Orada iki tane saha yapılmış' Tamam doğru iki tane saha. Temmuz başında sezonu açmamız için bize yeterli. Öyle bir ifade ki, sanki biz altyapıyı unuttuk! Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım, bu işi 24 saat yaşıyoruz. Hiçbir eksik, yanlış olmasın diye büyük bir çaba sarf ediyoruz. Bizim birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Yönetimin bir eksiğini yakalamış gibi davranmanın bir anlamı yok. Siz zaten desteklemezseniz, biz ağzımızla kuş tutsak hiçbir şey yapamayız."

\
3
"BORÇLARDAN KURTULMAK İSTİYORUZ"

"Florya, 2006'dan aldı İbrahim Bey bugüne kadar getirdi. 2006'daki ile bugünkü Florya Projesi arasında benzerlik yok. 2006'da 20 dönüm bir arsamız vardı. Bugün 65 dönüm arsamız var. Biz bütün bunları tek bir şey için yapıyoruz, borç sarmalından çıkalım. Buna ulaşabilmek için her türlü gücümü sarf ediyorum. İnanmışım bir defa bu işe. Galatasaray'ın bu borç sarmalından çıkmasına inanmışım, aynı sizler gibi! Bunun için ricam şu, bana ve yönetimdeki arkadaşlarıma güvenin. Çünkü biz, bu borç sarmalından çıkmak için her türlü çabayı sarf ediyoruz. Bu, bizim size verdiğimiz söz. Benim derdim, borcu temizlemek. Bunun için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Yüzdük yüzdük kuyruğuna kadar geldik. Bazı şeyleri daha detaylı bilmek isterseniz, buyurun ofisime gelin. Ben size her şeyi net olarak anlatacağım. Bu borç sarmalından çıkacağız. Birlikteliğimizin bozulmaması lazım. Eksik yaptığımızı düşündüğünüz işler varsa, gelin özelde tartışalım. Onun düzeltmesini hemen yapalım."

\
2
"MUSTAFA CENGİZ'E TEŞEKKÜRLER"

"İşin rakamsa boyutlarına girmek istemiyorum. Ama bir şeyi ifade etmekte fayda görüyorum. Florya arsamız, 20 dönümdü 2016 senesinde. 2016'da Emlak Konut ile bir proje yapıldı. Onların arsası da 40 dönümdü. O proje devam etmedi ama en büyük faydalardan birisi de merhum başkanımız Mustafa Cengiz'in o 20 dönümlük arsayı yeniden Galatasaray'a kazandırması. Ona bir teşekkür borçluyuz."

\
1
"6-7 KATI BÜTÇEYLE MÜCADELE..."
"Galatasaray Spor Kulübü, 100 yıldan beri, 100 yılı aşkın bir süredir kendi imkanlarıyla bir dünya markası olmuştur. Galatasaray, bu marka değeriyle yüzyıllar boyu zaten gidecek. Biz, Florya Projesi Galatasaray'ın 25 yılı için büyük destek olacak derken şunu ifade etmek istedim, Galatasaray sportif faaliyetlerine devam ederken, büyük bir nakit akışı sıkışıklığı çekiyor uzun zamandır. Buradan elde edilecek fonun, önümüzdeki 25 yılda nakit akışına büyük destek olacak. Galatasaray için büyük önemi var. Bazı spor dallarında bütçemizi yukarıya çekmek zorundayız. Basketbol, voleybol gibi dallarda Galatasaray'a yakışır hedefler koymak zorundayız. Bunlara destek verecektir. Bugün bütçemizin 6-7 katıyla mücadele ediyoruz. Buna destek verecek"
\