Sporx Extra Arama Logo

Ayhan Akman: "Diagne'nin yerine Sörloth olsa başka olurdu"
9
AYHAN AKMAN NELER DEDİ?
Ayhan Akman, Beşiktaş'ın Galatasaray'ı 2-0 mağlup ettiği mücadelenin sonrasında değerlendirmelerde bulundu ve sarı-kırmızılı takımın transfer gündemiyle ilgili konuştu.
8
"DIAGNE HİÇBİR ŞEYE YATKIN DEĞİL"
Diagne maçın skorunu belirledi. Diagne ile ne oyunu oynarsınız? Hiçbir oyuna çok yatkın değil. Rakibi 1. bölgeye yaslayıp, sağdan soldan keserseniz fiziğiyle, hava toplardaki etkisiyle belki işi çözebilir.
7
"ORTA SAHA DAYANAMAZ"
Galatasaray topu kaptığında çıkmaya başlıyor, öne atılıyor, hop geri. Ne hava topunu kazanıyorsun, ne saklıyorsun. Orta sahasın, Taylan, Etebo, Belhanda, mücadele edip kazanıyorsun, öne atıyorsun, nefes alacaksın, atıyorsun, geri dönüyor. Tekrar 50 metre mücadele. Hiçbir orta saha oyuncusu buna dayanamaz.
6
"BİR FORVET; BİR DE KANAT LAZIM"

Galatasaray adına bazı şeyler çok belli. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim, transfer için buram buram bağırıyor. Falcao'dan hiç verim alamıyorsunuz, bir santrfor transferi kesin. Atletizmi olan, deparı olan bir oyuncu lazım kanatlara. Pas oyunu oynuyorsunuz ama bu tip maçlar da oynayacaksınız. Bu tip maçlarda rakip de size karşı oynuyor. Onun için atlet oyuncuya ihtiyaç var, Galatasaray'ın atletizm ile ilgili bir problemi var, atlet oyuncu sayısı az elindeki.

5
"SEVİYE YÜKSELİNCE FORVET ÖNEMLİ"
Seviye yükseldiğinde, Beşiktaş ile Fenerbahçe ile oynadığında, Avrupa'ya çıktığında santrforun çok önemli, tüm oyun aksiyonun ona bağlı. Orta sahaya nefes aldıramıyorsan, geçmiş olsun. Bir daha, bir daha yumruk yiyorsun.
4
"DIAGNE BİR KERE ZORLAMADI"
58. dakikada dengesiz bir hareket yapıp kendini attırıyorsun. Yapmayacaksın. Larin, N'Koudou, Aboubakar. Hem dripling, hem arka koşusu var, Marcao ile Luyindama'yı zorluyorlar. Vida, Montero bir kere zorlandı mı? Uzun oynandığında bari fiziğini kullan, topu indir, sakla.
3
"BU HATALAR GELECEKTİ"
Büyük ihtimalle faturanın çoğunluğu Luyindama'ya çıkacak. O dakikaya kadar bence Etebo ve Marcao ile beraber maçın en iyi 3 oyuncusu. İlki tamam belki tolare edilebilir ama ikincisi çok büyük hata. Ancak sürekli üstüne gelen bir Beşiktaş vardı. Bu hatalar gelecekti, bekleniyordu.
2
"10 KİŞİ KALINCA ZOR"

10 kişi kalınca bütün takımın gücü de, kalitesi de aşağı geliyor. Beşiktaş'ın oyuncuları sıkıntı veren oyuncular. Aradılar ve orada da bireysel hata golle sonuçlandı. Sonrası Galatasaray adına çok zordu.

1
"SÖRLOTH OLSA BAŞKA OLURDU"
Galatasaray'da Diagne'yi çıkar, Sörloth'u koy, bu maçta çok şey değişirdi. Maçın kalitesi, hücum aksiyonlarında çok şey değişirdi. Galatasaray rakip sahaya gelemiyordu, seni Diagne rakip sahaya yerleştirmiyor.