Arama Logo

Arda Turan: "Bunu asla yapmam"
6
EYÜPSPOR'U SÜPER LİG'E TAŞIDI

Türk futbolunun Avrupa'daki en başarılı temsilcilerinden Arda Turan, teknik adamlık için genç sayılabilecke bir yaşta Eyüpspor'un başına geçti.  Arda Turan, iki sezon play-off'lara takılan takımı tarihinde ilk kez Süper Lig'e taşıdı.

EYÜPSPOR'U SÜPER LİG'E TAŞIDI
5
ARDA TURAN'IN AÇIKLAMALARI

Genç teknik adam, Sözcü'den Mesut Yıldırım'a önemli açıklamalarda bulundu. İşte o sözler...

ARDA TURAN'IN AÇIKLAMALARI
4
"ŞAMPİYON OLACAĞIZ"

"İlk geldiğim dönem 5-6 maçı gördükten sonra zorluğun farkına vardım. Bordumspora kaybettikten sonra ekibime şunu söyledim; "Şampiyon olacağız..." 1. Lig geçiş oyunu üzerine kurulu ve en büyük sorun, başkanlar sabırsız. Hocalar bir şey deneyemiyor. Herkes topun arkasına geçiyor. Oyun sistemimizi oluşturduk. Tarihteki en dominant şampiyonluklardan bir tanesiydi çünkü oyun olarak rakiplerimize üstündük"

\
3
"FUTBOLCULARA YALAN SÖYLEMİYORUM"

"İletişim bence en önemli kısmıydı. Çünkü dünya futbolunda her şey görülüyor. Oyuncular en az sizin kadar hatta daha fazla bu oyunu biliyor. Doğru iletişim çok önemli. Hata yapma haklarını ellerinden almıyorum. Cenazeleri ve aileleri bir futbol maçından çok daha önemli. Bir kuralım var; futbolculara yalan söylemiyorum. Ama hiçbir şey için de söz vermiyorum. Çünkü bu oyun çalışma oyunu, performans oyunu. Benim onları eleştirmem veya oynatmama hakaret değil. Bu, profesyonelliğin gereği. Her zaman her duruma hazır olmalılar."

\
2
"FATİH HOCA ANALİZ ODASINA ALDI"

"Açıkçası ben oynarken de takımın tekniğini, taktiğini yönlendirebilen biriydim. Fatih hocam beni analiz odasına çok aldı. Teknik direktörlüğe çok yabancılık çekmedim. Lider bir oyuncuydum. Takımın tekniği ve taktiği hakkında hep bir fikrim ardı. Futbol bir oyun, kayıpları olabilir. Önemli olan sistemi görmek, taktiği görmek. Şunu söyledik hep; bu bir yolculuk; bunlar da hikayenin güzel kısmı. Ben son saniyede Şampiyonlar Ligi finali kaybettim. Ne krizi! Mağlubiyetin krizi mi olur? Kahvemizi için bir sonraki maçın planlarını yapıyoruz."

\
1
"LİGDE KALMAK EN ÖNEMLİSİ"

"Birincisi kulübün patronu başkan. Onun koyduğu Avrupa hedefi doğrultusunda en iyisini yapmalıyız. Ama önümüzdeki sene için haddimizi bilip ligde kalmak bizim için en önemli konu."

\