Arama Logo

Ali Gültiken: "Bu başarı Montella'ya yazar"
6
ALİ GÜLTİKEN'DEN MİLLİ TAKIM YORUMU

Ali Gültiken, Sabah'ta A Milli Takım ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

ALİ GÜLTİKEN'DEN MİLLİ TAKIM YORUMU
5
"ÇOK ÖNEMLİ BİR BAŞARI"

Son 3 maçta Avrupa futbolunun iki devi Almanya ve Hırvatistan'ı yendik. Milli Takım için yorumunuz nedir?

"Çok önemli bir başarı. Özellikle Almanya'yı orada yenebilmek üst seviye bir iş. Yeni bir Milli Takım ruhunun, takım içerisinde oluştuğunu ve bunun büyük bir enerji ile sahaya yansıdığını görüyoruz. Yeni oyuncuların da bu sürece çok ciddi katkıları oldu. Bu da Ay-Yıldızlılar için yeni kazanımdır."

\
4
KUNTZ'UN KATKISI VAR MI?

Stefan Kuntz'un bu başarıda katkısı var mı? Onun döneminden gelen bir etki görüyor musunuz?

KUNTZ'UN KATKISI VAR MI?
3
"BU BAŞARI MONTELLA'YA YAZAR"

"Milli Takım olayı, her zaman yaşandığı süreç ile değerlendirilmeli. Yeni bir teknik adam, yeni bir bakış açısı, yeni bir oyun felsefesi var. Bunun yanı sıra birçok yeni oyuncu da var. O yüzden iki teknik adamı ayrı tutuyorum. Bu başarı Montella'ya yazar."

\
2
MONTELLA İLE NE DEĞİŞTİ?

Vincenzo Montella ile birlikte ne değişti? Almanya maçını izledikten sonra EURO 2024 için hedef ne olmalı?

MONTELLA İLE NE DEĞİŞTİ?
1
"PSİKOLOJİK ETKİSİ ÇOK BÜYÜK"

"Bu maçın neticesi kadar psikolojik etkisi de çok büyük. Dünya futbolunda A klasmanda olan bir takımı yenmek, beraberinde farklı güven duygularını da getirecektir. Yıllardan beri hep söylediğim bir şey var; Türkiye'nin önemli sayıda milli seviyede oyuncuları var. Bunları doğru kullanabildiğiniz zaman, başarılı olmamak için bir sebep göremiyorum. Bundan sonraki katılacağımız turnuvada da başarılı olacağımızı düşünüyorum. Almanya'yı yenebilme güvenine ulaşan bir takım, diğer tüm rakipler için de aynı şeyi yapacağını düşünecektir. Bu da önemli bir seviyedir."

\