Sporx Extra Arama Logo

Ali Gültiken: "Beşiktaş buradayım dedi"
8
ALİ GÜLTİKEN'İN YORUMLARI
Ali Gültiken, Beşiktaş'ın Alanyaspor'u evinde 3-0 yendiği maçın ardından TRT Spor ekranlarında değerlendirmelerde bulundu. İşte Ali Gültiken'in sözleri...
7
"GELDİM BURADAYIM DEDİ"
Beşiktaş maçın ilk dakikasından itibaren maçı kazanacağım mesajını verdi. Ghezzal'ın direkten dönen topu, gol, Welinton'un, Cenk'in direkten dönen topu. Kornerler, ölü vuruşlar, şutlar... Beşiktaş, 'Geldim, buradayım' dedi. Bu pozisyonları bulabilmek güçlü bir oyun ister.
6
"GOLÜ DE POZİSYONU DA BULDU"
Beşiktaş oyuncuları pozisyonuna oturttuğunda, oyunum normale döner ve ben de çarklarımı işletirim, oyunu yönlendirir ve pozisyonları bulurum dedi. Golü de, pozisyonları da, oyunu da buldu.
5
"NE DEĞİŞTİ?"
Geçen maça oranla ne değişti? Aboubakar yok ama santrforda çok iyi oynayan Cenk var. İkinci maestro, bazen 1. maestro olan oyun kurucu Ghezzal'ın oyuna dahil olması. Larin'in sezon başından beri en verimli pozisyonuna geçmesi, Beşiktaş'ta sistemi tekrar işler hale getirdi.
4
"BİZ MENSAH'I BEKLİYORDUK"
Belki bizim beklemediğimiz ama Sergen hocanın kafasında kurguladığı bir Oğuzhan tercihi var. Biz Mensah bekliyorduk. Ljajic'i beklemiyorduk, Mensah'ın durumuna göre demek ki Oğuzhan'ı kullandı.
3
"OĞUZHAN, LJAJIC'TEN ETKİLİ"
Oğuzhan'da çok iyi bir oyun yok ama biraz daha top kullanan bir oyuncu görüntüsü vardı. Ghezzal ile birlikte oynaması da avantaj. Çabuk çıkışlarda, dikine oynarken oyun içinde bir istasyon ve o işleri doğru yapabildiğini gördük. Ljajic'ten kesin etkili. Belki performansı 10 üzerinden 10 değil ama en azından 7'yi ortaya koyan Oğuzhan vardı. İşleyişi sağladı.
2
"ROSIER SAHADAN SİLDİ"
Biraz Josef'in yorgunluğu mu diyelim bir şeyi var ama kendi pozisyonunu iyi oynadı. Alanya'da Bareira, Babacar ve Davidson gibi zorlu 3 hücumcu var. Bunlara karşı Beşiktaş savunmasını beğendim. Rosier bugün Davidson'u sahadan sildi, ilk maçtaki etkili Davidson yoktu. Babacar pozisyonlar içinde var ama sonucu getiremedi.
1
"BEKLEDİĞİMİZ BİR OYUN"
Beşiktaş'ın genel anlamda kendi temposunu bulduğu, 3 golle net galibiyet aldığı bir maç gördüm. 3 tane gol attı, çok pozisyon bulduğu takım Alanyaspor. Alanyaspor bu ligin ilk 6, ilk 5'inde olan, oynayan bir takım. Golleri bulmak, pozisyonları bulmak zor gibi görünebilir ama açık olan rakibe karşı Beşiktaş'ın bunları bulması sürpriz değil. Oyunu bekliyorduk, beklediğimiz gibi de bir oyun oldu.