Sporx Extra Arama Logo

Albert Riera ve Juanfran'dan Türkiye yorumları
5
RIERA VE JUANFRAN KONUŞTU

A Milli Takım'ın Dünya Kupası Elemeleri'ndeki performansını Galatasaray'da Fatih Terim'in yardımcılarından biri olan Albert Riera yorumladı. Ayrıca Alanyaspor'da forma giyen Juanfran Moreno de Türkiye hakkında konuştu. İşte İspanyol gazetesi Marca'da yer alan röportajlar...

4
RIERA: TÜRKİYE HARİKA

Türkiye ne oynadığını gerçekten iyi biliyor. Topa çok sahip olmayabilirler, oyunu kontrol etmek istemiyor olabilir fakat kompakt bir şekilde sahaya iyi yayılıyorlar. Direk kaleye gidip iyi sonuç almaya çalışıyorlar. Savunmada başarılı olmaları halinde daha fazla şanslarının olduğunu biliyorlar. Takım olarak mücadele ediyorlar ve çok iyi ilişkileri bulunuyor. Hakan Çalhanoğlu gibi kaliteli süper etkili bir pasör ve Burak Yılmaz gibi 9 numaraları var. İyi iş çıkarıyorlar.

3
RIERA: GÜNEŞ İYİ TANIYOR

Şenol Güneş, Türk futbolunu ve sahip olduğu değerleri, stili mükemmel ve birbirini tamamlayan futbolcularını iyi tanıyor. Bu jenerasyon oldukça iyi ve iyi işler yapıyorlar. Ancak yine de tecrübe eksikliği olabilir. Biraz daha fazla birlikte oynamaları gerekebilir. Gelişime açıklar. Çoğu oyuncu 24-28 yaş aralığında.

2
JUANFRAN: TÜRKLER ÇOK GÜÇLÜ

Harika geleceği olan, fiziksel olarak güçlü bir savunma blokları var. Avrupa'da harika takımlarda ve iyi seviyede oynayan birçok genç futbolcuları var. Premier Lig, Serie A gibi yerlerde oynayarak bu oyuncular taktiksel olarak geliştiler.

1
JUANFRAN: TÜRKİYE'Yİ YENMEK ZOR

Türkiye, EURO2020'de gruplardan çıkıp çok ileriye gidebilir. Türkiye'yi yenmek gerçekten çok zor. Eğer Dünya Kupası'na gidemezlerse, ciddi anlamda çok şaşırırım.