Sporx Extra Arama Logo

Ahmet Nur Çebi: "Gelecek sene şampiyon olacağız!"
31
ÇEBİ'DEN AÇIKLAMALAR...
Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, sezon geneli, takım performansı, teknik direktör değişiklikleri, altyapı ve transferlerle ilgili Anadolu Ajansı'na konuştu.
30
"BURAK, LILLE'E GİTMEK İSTEDİ"
Prensip olarak Burak Yılmaz ile el sıkıştık ve belki bugün bitireceğiz. Burak Yılmaz, Lille'e gitmek istedi, şu an kendisiyle kontrat detayları konuşuluyor. Bittiği zaman kamuoyuyla paylaşacağız. 
29
GÖKHAN GÖNÜL VE CANER ERKİN?
Gökhan Gönül ve Caner Erkin oynamak istiyorsa, ekonomik şartlarımız belli ve devam ederiz. Şartlarımız uymuyorsa, bir başkası daha fazlasını veriyorsa, saygı duymamız lazım.
28
"UÇAK İNDİRMEYE GELMEDİK"
Buraya 3-5 milyon euroluk oyuncuları taşıyan uçakları indirmeye gelmedik. Altyapıya daha fazla önem vereceğiz. Bununla ilgili çalışmalarımızı yapıyoruz.
27
SANTRFOR, ORTA SAHA, STOPER
Transfer politikamızı, mevcut ekonomimizle yapacağız. Artı olarak gidenlerin yerine birilerini almak için yapacağız. Gidenler bile daha belli değil. Burak Yılmaz ile bile hala teknik detayları görüşüyoruz. Şampiyonlar Ligi için transferlerimiz bir seviye fark edebilir. Kimse uçuk kaçık şey beklemesin. Araya güçlü santrafor, orta saha ve stoper için elimiz açık olabilir.
26
"SERGEN HOCA, ATIBA KALSIN İSTİYOR"
Sergen Hoca, Atiba Hutchinson'ın kalmasını istiyor. Erdal Torunoğulları yarın ya da öbür gün kendisiyle görüşecek. Umarım el sıkışırlar. 
25
ŞAMPİYONLUK...
Allah izin verirse seneye şampiyon olacağız.
24
YABANCI SINIRI YORUMU
Yabancı konusunda sosyal medyada cımbızlanmış bir durum var. Yabancı sayısının zaman içerisinde, belirli bir miktarda düşmesi gerektiğini söyledim. Sergen Hoca'nın 'Yarısı tribünde, yarısı sahada' tepkisine de katıldığımı söyledim. Bu çelişki değil. 10 tane oyuncu alma hakkım varsa, neden bir kısmını tribünde ya da kenarda oturtuyorum? Bana bu yönde eleştiri yapanları çoğu troll! Bazıları gerçek, onlara da saygı duyuyorum. Trollere, taraftarlarımız dikkat etsin. Ben onların başkanı ve ağabeyiyim. Ben bir gün öyle, bir gün böyle konuşmam. 10 yabancı olacaksa 10'u oynasın, 8 olacaksa 8'i sahada oynasın. Bana göre 8 yeterli, aşağıya da düşmesin. 8'in altına düşeceğini sanmıyorum. Sanırım 8'in altına düşecek diye bir açıklama yok, tam bilmiyorum. Kararda '8 alabilirsin ama sahada 6 olur' maddesi varsa, bu olmaz, mantıklı değil.
23
"ABUK SUBUK KAYIPLAR OLDU"
Abdullah Avcı, ayrılığın doğru olacağını düşündü ama kararı yönetime bıraktı. Biz de bu kararın doğru olacağını düşündük ve Sergen Hoca'yı göreve çağırdık. Öze dönmek istiyorduk ve camia da bu yönde bize baskı yapıyordu. Bu nedenle Sergen Yalçın'ı seçtik. Doğru yapmışız, yönetim kurulumuzun da başarısıdır. Allah da yardım etti. 13'ten 3'e çıkmak bir başarıdır. Şampiyon olamamak da mutsuzluk kaynağıdır. Abuk subuk puanlar kaybettik, o kayıplar olmasa şu an şampiyonduk.
22
"SERGEN HOCA POZİTİF"
Sergen Hoca pozitif, sahaya sürekli kazanmak için çıkan, sürekli hücum oynatan ve gol isteyen bir teknik adam. Beşiktaş'ın gençlerine de değer veriyor. Hocamızla aramızda problem yok, ikimiz de aynı şeyleri düşünüyorum. İkimiz de kuracağımız takımda 2-3 yaratıcı yabancı istiyoruz. Almanya'dan gençler istiyoruz. Altyapımızdan gençler istiyoruz. Ancak altyapımızdan çıkartabileceğimiz çok oyuncu yok. Bu bizim için talihsizlik ve altyapıyı da geliştireceğiz. Beşiktaş altyapısında yapabilecek çocuk yoksa, zorla genç oynatamazsınız. Altyapıda 3-5 sene içinde oluşmamış çocukları oluşturacağız. Şu an 3-5 gencimiz var, kalecimiz muhteşem. Altyapı işi uzun vadeli.
21
"HEPİMİZİN HATASI"
Altyapı sadece 'Var' demek için var. Bu ne yazık ki hepimizin hatası. Altyapıdan oyuncu çıkartamıyoruz, sonuç ortada. Bir kararlılık gösterirsek, ona göre genç seçeriz, ona göre eğitiriz ve A Takım'da yer almaları için gayret gösteririz.
20
"İNŞALLAH BURADA EMEKLİ OLUR"
Sergen Yalçın, Beşiktaş için 'Tehlike anında camı kırın' şeklinde bir teknik adam olmasın. Sergen Hoca, bir ömrünü Beşiktaş'ta geçirsin. İnşallah sağlığı, sıhhati müsade eder, başarılı olur ve emekliliğini burada yapar.
19
"DİŞE DİŞ BİR MÜCADELE OLACAK"
Haksız rekabet sağlıksız bir şey. Türk futbolunda uzun süre haksız rekabet vardı. Dört büyüklerin imkanları daha fazla, transferde eli açık davranıyorsunuz ve Anadolu kulüplerinde aynı şartlar yok. Bugüne kadar dört büyükler böyle ilerledi. Artık eskisi gibi paralar olmayınca, kimse fuzuli harcama yapamıyor. Bu ekonomik şartlarda dişe diş bir mücadele olacak. Alanyaspor'u tebrik ederim, bu şekilde birçok Anadolu kulübümüz var.
18
"NASIL AĞLAMAYAYIM?"
Çok ağlıyor' diyorlar, nasıl ağlamayayım? Nasıl güleyim? Ben ağlamaya devam edeceğim. Eğer siz bir ailesiniz, hem acı günleriniz hem de güzel günleriniz olur. Görevi tamamladığımda bana hak verecekler. Ağlamayan bir başkanları ileride olacak. İşler oturmuş, işler yolunda giderken ağlamayan başkanları olur. Biz ağlamıyoruz aslında, abartıyorlar. Biz durum tespiti yapıyoruz.
17
"BEŞİKTAŞ, F.BAHÇE VE G.SARAY AYNI DURUMDA"
Beşiktaş şu an ne durumdaysa, Fenerbahçe ve Galatasaray da aynı konumda. Birbirimizden farkımız yok. Aynı ölçülerde hareket edersek, kulüpleri zarara sokmayız ve eşit şartlarda mücadele ederiz.
16
"450 MİLYON SADECE FAİZ"
Bankalar Birliği'ne diyoruz ki; 'İki yıl bizden para almayın'. Bizden faiz alıyorlar, 450 Milyon TL sadece faiz ödemesi var. Gelen gelirler sadece faizi karşılıyor. Şuan gider çok. Bütçeyi 60 milyondan, 30 milyona indirelim ki faiz borcunu ödeyelim. İlerde 10-12 sene sonra borçsuz Beşiktaş yaratalım. Bu olmak zorunda.
15
"BANKALAR DA HAKLI"
Borcun ödemesi tabii ki 10-12 sene yapıyor. 3 Milyar borcu yıl bölün bakalım ne kadar yapıyor. Bankalar da haklı, onlardan paraları almışız ve sokakta çarçur ediyoruz, onlar da paralarını istiyor.
14
"10 MİLYON TL BAĞIŞLAYACAĞIZ"
Bırakmam Seni kampanyası beklentileri karşılamadı ama umutluyum. Bazıları kampanyanın çok herkese ulaşmadığını söylüyor. Ancak her Beşiktaşlı biliyor, daha ne olacak? Şimdi pazartesiden itibaren iş insanları ile görüşeceğiz. Yönetim olarak 10 Milyon TL bağışlama kararı aldık. Bunun 3-4 Milyonluk kısmını ben vereceğim.