Arama Logo

A Milli Takım'da teknik direktörlük için ibre Stefan Kuntz'a döndü
14
MİLLİ TAKIMDA 1 NUMARA KUNTZ OLDU

A Milli Takım'da Şenol Güneş sonrasında liste başı isimlerden biri olan Stefan Kuntz ile yüzde 90 anlaşıldı. TFF Yöneticisi Hamit Altıntop'un yürüttüğü teknik adam çalışmalarında 58 yaşındaki hoca ile el sıkışıldığı öğrenildi. Son karar TFF'de yönetim kurulu toplantısı sonrası verilecek.

13
İSTANBUL'DA DA GÖRÜŞTÜLER
Bir dönem Beşiktaş forması da giyen Alman teknik adam, İstanbul’a geldi ve burada TFF yetkilileri ile görüşme gerçekleştirdi. Stefan Kuntz, bugün saat 15.15'te İstanbul Havalimanı'ndan Frankfurt'a döndü. Alman Futbol Federasyonu ile prosedürleri konuşacak.
12
YILDIZLARI YETİŞTİRDİ
Almanya U21 Milli Takımı'nı çalıştıran Stefan Kuntz, 2016-17 ve 2020-21'de ülkesini Avrupa şampiyonluğuna taşırken sayısız yıldızın da yetişmesinde pay sahibi oldu. 8 Ekim'de Norveç ve 11 Ekim'de Letonya ile karşı karşıya gelecek olan Türkiye, 2022 Katar Dünya Kupası yolunda en kritik karşılaşmalarını oynayacak.
11
10 TEKNİK ADAM, 10 GÖRÜŞ: A MİLLİ TAKIM

Peki bu konuda görüşü sorulan 10 Türk teknik adam neler söyledi? İşte sizin için derlediklerimiz...

10
AYKUT KOCAMAN: "MİLLİ TAKIMA HAYIR DENMEZ"

"Önce genel bir tanımı yapmak lazım. Milli takım dendiği zaman, başka bir seviye orası. Orası bir temsil yeri. Dolayısıyla sadece benim için değil bütün ülkemizdeki çalıştırıcılar için tartışılacak bir yer değil. Böyle bir pozisyon için benim kişisel olarak hiçbir zaman böyle bir talebim olmadı, olmaz. Ancak, talep olursa hayır denmez. Bu işin hem görev, sorumluluk, onursal tarafı. Her çalıştırıcı için böyle."

9
YILMAZ VURAL: "KESİNLİKLE YERLİ OLMALI"

"Pratiğin doğrusu sahaya yansır. Sahadaki eksiklikler de sorunları göz önüne getiriyor. Yabancı teknik adamın milli takıma katkısı olmaz. Hiddink geldi, Lucescu geldi ne oldu? Başarısız oldular. Yabancı hoca gelirse eğitim konusunda sorun var demektir. Yabancı hoca getireceğinize yerli hocaları eğitin, yetiştirin. Bu eğitimi federasyon verecek. Eğer TFF yabancı hoca tercih ederse bu yerli hocaların yetersizliği olur. Ben kesinlikle yabancı hoca tercihinin, yerli teknik adamlara 'yetersizsiniz' mesajı olacağını düşünüyorum."

8
FATİH TERİM: "MİLLİ TAKIMIN ETRAFINDA TOPLANALIM"

"Dört maç var, iddiamız var, Dünya Kupası'na gidebilir miyiz? Evet. Norveç'i burada yendiğimizde bir şeyler yakalayabiliriz. Bunlara konsantre olmamız gerekirken, şimdi başladık kim gelir... Milli takımın etrafında toplanıp, moral olmalıyız. Nedir bu kendi kendimize yaptığımız harakiri? Hani biz bitti demeden bitmezdi? Daha bitmedi. Şenol Güneş de, ben de ay yıldızı göğsümüzde taşıdık. İşin teknik boyutu, öldürdünüz. Ekonomik boyutu, gebertiniz. 4 maç var. Bir sakinleşin Allah aşkına!"

7
SERGEN YALÇIN: "ŞU AN DEĞİL"

"Tabii ki de her hoca Türk Milli Takımı'nı çalıştırmak ister ama şu an değil. İlerleyen yıllarda olabilir Biz oyuncuyla anlaştık ama Federasyon limit yüzünden tescil etmiyor. Başkanımız limit aşmak için öyle gelirler buldu ki, o gelirlerle limiti aştık ve oyuncu aldık."

6
RIZA ÇALIMBAY: "SEVE SEVE GİDİLİR"

"Net bir şey (Teklif) almadım. Milli takım her şeyin üstünde gelir. Yıllarca kaptanlığını yaptım. Hemen hemen her kategorisinde oynadım. Görev verildiğinde seve seve gideriz. Bizi Norveç'le bir final maçı bekliyor. Ben olurum başkası olur. Bir an önce yapılması gerekiyor. Antrenörün içimizden biri olması gerekiyor. Burada mukavelem olmuş ya da olmamış hiç önemli değil. Askersin, evde oturuyorsun ve savaşa çağırıyorlar. Seve seve oraya gidilir. Böyle bir şey yapılırsa yok demem mümkün değil. Biz oraya gittiğimizde neyimiz varsa veririz."

5
SAMET AYBABA: "EN İYİSİNİ YAPARIM"

"A Milli Takım teknik direktörlüğü görevini tabii ki kabul ederim. Bu görev benim için büyük bir onurdur. Henüz federasyondan bir teklif yok. Eğer göreve başlarsam, en iyisini de yaparım. Bundan hiç şüphem yok"

4
HİKMET KARAMAN: "5-6 AKİL ADAM LAZIM"

"Bir teknik adam değil, 5-6 kişinin bunlar içinde yabancı dil bilen, Avrupa'yı çok iyi bilen, oyuncu iletişiminde, taktik konusunda uzman bir adam bu işe sahip olmayabilir. 4-5 üst düzey teknik adamın bir araya gelip, 4 maçta bu takımı dünya kupasına getirmesi gerekiyor. Öyle ahbap çavuş ilişkileri ile, o gitsin, bu kalsın, şu gelsin... Bakın bir adam, iki adam demiyorum 4-5 akil adam gelsin. Bunlar hangi vasıflara sahip olabilir? Gurbetçilerin performansını iyi bilen, yabancı dili olan, ülkedeki futbolu bilen, taktik konusunda uzman insanların bir araya gelip milli takımı dünya kupasına götürebilir. Benim düşüncem bu."

3
CİHAT ARSLAN: "ÜNAL HOCA YAKIŞIR"

"Milli takımda yeni bir arayış var. Hepsi çok değerli bu millete ve bayrağa hizmet edebilecek insanlar. Görüşülen isimler arasında geçmişte duruşuyla, Trabzonspor'daki başarısıyla Ünal Karaman isminin de görüşülmesi gerektiği tarafındayım. Ünal hoca (Karaman) çok önemli yerlerde hizmet etmiş bir teknik direktör. Büyüklerimizin onu da göz ardı etmemesi gerektiğini düşünüyorum."

2
MEHMET ÖZDİLEK: "HERKESİN OLMAK İSTEDİĞİ YER"

"A Milli Takım için teklif almadığımı açıklıkla ifade edebilirim. Zaman ve tercihlere saygı duymak gerekir. Buna yönetenler karar veriyor. Milli Takım herkesin olmak istediği yerdir."

1
İRFAN BUZ: "İYİ ANALİZ YAPILMALI"

"Bir teknik adamdan ziyade vatandaş olarak milli takımımızı her zaman başarılı görmek istiyoruz. Görmedik mi, gördük. Bizi de her zaman mutlu etti. Çok önemi bir jenerasyona sahibiz, çok önemli futbolculara sahibiz. Beş önemli ligde oyunculara sahibiz. Ben Almanya'da uzun yıllar kaldım, orada eğitim aldım. Orada Türkiye, gizli favorilerden biri olarak gösteriliyor. Avrupa Şampiyonası'ndan sonraki hayal kırıklığımız, son müsabakalarda da devam etti. Çünkü iyi oynamadık ve kaybettik. Özellikle teknik adam konusunda Şenol Güneş'i eleştirebilirsiniz ama aynı zamanda Şenol hocayla bu takım dünya üçüncüsü oldu. Çok fazla keskin gidiyoruz. Bir de eleştirirken muhalefet olmak çok kolay ama aynı zamanda neleri yapmamız gerektiği konuşulduğunda iyi analiz yaparak, doğruların üzerine gidersen daha doğru olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Şenol hocanın bu kadar yerle bir edilmeyi hak etmediğini düşünüyorum."