Sporx Extra Arama Logo

5 sporda 20 yıla damga vuracak 5 yıldız adayı
6

ÖNÜMÜZDEKİ YILLARA DAMGA VURACAK YILDIZLAR

Spor dünyasında jenerasyonlar geliyor ve geçiyor. 2020 yılında spor dünyası yeni isimleri dünyaya hediye etmeye devam ediyor. Biz de sizin için spor dünyasının önümüzdeki 20 yılına damga vuracak genç yıldızları derledik...
5

DANIEL DUBOIS / BOKS

Tyson Fury tarafından yeni Kral olarak tanımlanan 22 yaşındaki yıldız; sadece iki yıl önce profesyonel oldu ancak şimdiden zirvedekiler arasına girmeye başarmış durumda. 14 karşılaşmaya çıkan Dubois bunların 13'ü nakavt olmak üzere tamamını kazandı.

4

CHARLES LECLERC / F1

Formula 1'in yeni yıldız adaylarından 22 yaşındaki Leclerc, performansıyla öyle hızlı yükseldi ki; takım arkadaşı 4 kez pilotlar şampiyonu Vettel'i bile pilotlar sıralamasında geçmeyi başardı.
3

COCO GAUFF / TENİS

Henüz 15 yaşındaki Coco Gauff, son Avustralya Açık ile birlikte tenisin geleceğine damga vuracağını ortaya koydu. Gauff, son şampiyon Naomi Osaka'yı eleyerek Avustralya Açık'a damga vurmuştu.
2

ZION WILLIAMSON / BASKETBOL

19 yaşındaki Zion Williamson, NBA kariyerine sakatlığı nedeniyle biraz gecikmeli girse de; formayı yakaladığı andan itibaren gerçek kalitesini gösteriyor. Zion, NBA'in geleceğine damga vuracak isimler arasında gösteriliyor.
1

ERLING HAALAND / FUTBOL

Önce RB Salzburg ile adından söz ettiren 19 yaşındaki Haaland, Alman ekibi Borussia Dortmund'a transfer olduktan sonra çıktığı, 3 Bundesliga maçında 7 gol ve 1 asistlik katkı yaptı. Bu rakamlar bile onun geleceğinin ne kadar parlak olduğunu gösteriyor.