Beşiktaş'ın 1 numaralı hedefi, River Plate'e transfer oldu

Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş'in forvet listesinin 1 numarasında yer alan Lucas Pratto, River Plate'e imza attı. 11 milyon euroluk bonservis bedeli, River Plate tarihinin en yüksek rakamı oldu.

12 Ocak 2018 15:58
Beşiktaş'ın 1 numaralı hedefi, River Plate'e transfer oldu
Beşiktaş'ta Cenk Tosun'un ayrılığının ardından Şenol Güneş'in 1 numaralı hedef olarak belirlediği 29 yaşındaki Arjantinli forvet Lucas Pratto, River Plate'e transfer oldu.
Yaklaşık 1 senedir Beşiktaş'ın yakından takip ettiği golcü isim, River Plate'in Sao Paulo'nun talep ettiği 11 milyon euroluk bonservis bedelini ödemesinin ardından Arjantin'in yolunu tuttu. Pratto ayrıca, River Plate'in tarihinde en yüksek boservis bedelini ödediği oyuncu da oldu.RIVER PLATE TARAFTARI TEPKİ GÖSTERDİ

Boca Juniors altyapısından yetişen 1,88'lik forvetin transferi, River Plate taraftarları arasında tepkiye neden oldu. River Plate taraftarları, sosyal medyada Boca Juniors taraftarlarının kullandığı gibi isminin sonuna 12 koyan oyuncuya mesajlar göndererek Twitter hesabında değişiklik yapmasını istediler. Bunun üzerine Pratto da, ismindeki 12'yi kaldırmak zorunda kaldı.

Kariyerine Boca Juniors'ta başlayan Pratto, Avrupa'da kısa süreli bir Genoa deneyimi de yaşadıktan sonra son 5 yılda Velez, Atletico Mineiro ve Sao Paulo ile tekrar dikkat çekmeyi başardı. 

 

 

 

Kaynak: Sporx.com
Daha fazla göster
yukarı ok