Merk: "Melo tükürmese bile..."

Galatasaray'ın Beşiktaş ile oynadığı mücadelede kırmızı kart gören Felipe Melo'nun pozisyonunu Markus Merk değerlendirdi.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Merk: 'Melo tükürmese bile...'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
28 Ocak 2013 00:44
Galatasaray'ın Brezilyalı orta saha oyuncusu Felipe Melo, Beşiktaş'ı 2-1 mağlup ettikleri mücadelenin 61. dakikasında kırmızı kart ile oyun dışında kaldı.

LigTV'de yorumculuk yapan eski hakem Markus Merk, Felipe Melo'nun kırmızı kartıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Brezilyalı oyuncunun tükürmese bile teşebbüs ettiğini belirten Merk, "Melo tükürmese bile tükürmeye teşebbüs ediyor. O yüzden net bir şekilde söylüyorum bu kurallara aykırıdır. Teşebbüs bile olsa bu kırmızı karttır. Eğer Melo tükürmedim diyorsa, ağzından tükürük çıkmadığını söylüyordur. Bu alacağı ceza için önemlidir. Ağzından tükürük çıkmadıysa, kendisi daha hafif bir ceza alabilir. Ancak Melo'nun burada daha kontrollü olması gerekiyordu. Ama burada bütün Beşiktaşlı oyuncular aynı tepkiyi veriyor. Bu kollektif tepkinin bir anlamı olması lazım" diye konuştu.

Oğuzhan'ın da kart görmesi gerektiğini belirten eski hakem, "Burada eksik olan bence Oğuzhan'a verilmesi gereken sarı kart. O da Melo'yu provake ediyor" ifadelerini kullandı.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam