Melo tükürdü mü, tükürmedi mi?

Eski hakemlerin büyük bir kısmı Melo'nun Oğuzhan Özyakup'a 'tükürdüğü' görüşünde birleşirken; iki farklı yorum dikkatlerden kaçmadı.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Melo tükürdü mü, tükürmedi mi?
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
28 Ocak 2013 11:24
- SPORX - Spor Toto Süper Lig'de Galatasaray'ın Türk Telekom Arena'da Beşiktaş'ı 2-1 yendiği karşılaşmaya Felipe Melo'nun kırmızı kartı damga vurdu. Beşiktaşlı futbolcu Oğuzhan Özyakup'a tükürüp küfür ettiği gerekçesiyle yan hakem Cem Satman'ın uyarısıyla orta hakem Tolga Özkalfa tarafından oyundan atılan Felipe Melo hakkında birbirinden ilginç yorumlar yapılmaya devam ediliyor.

Oğuzhan Özyakup'a kesinlikle tükürmediğini dile getiren Melo'nun bu eylemi gerçekleştirdiği hakem Tolga Özkalfa tarafından rapora yazılırsa Brezilyalı futbolcu en az 4 maç ceza alacak. Galatasaray Yönetimi, Melo'ya verilecek olan cezanın ardından harekete geçmeye hazırlanırken; olası senaryolar da şimdiden yazılmaya başlandı.

Peki eski hakemler ne diyor, Melo tükürdü mü? Eski hakemlerin büyük bir kısmı Melo'nun Oğuzhan Özyakup'a 'tükürdüğü' görüşünde birleşirken; iki farklı yorum dikkatlerden kaçmadı. Hürriyet Gazetesi yazarlarından Erman Toroğlu, Melo'nun kırmızı kartının doğru olduğunu ifade ederken; Raul Meireles'in cezasının Tahkim Kurulu tarafından indirilmesine dikkat çekti ve "Melo hakeme tükürseydi Tahkim Kurulu cezasını kaldırırdı." dedi.

Melo'nun tükürük vakası hakkında en farklı yorum ise Zaman Gazetesi yazarlarından eski hakem Ali Aydın'dan geldi. Aydın, Melo'nun ağzından kesinlikle tükürük çıkmadığını ve hakem Tolga Özkalfa'nın verdiği kırmızı kartla büyük bir hatanın altına imza attığını söyledi.

GSTV'DEN YORUM: 'BELKİ DE KAR DÜŞTÜ"SERCAN 3 MAÇ CEZA ALMIŞTI

Derbide yaşanan 'tükürük' olayının bir benzeri geçtiğimiz Kasım ayında Almanya'da, Bundesliga'da yaşanmıştı. Bundesliga takımlarından Greuter Fürth'de oynayan milli oyuncumuz Sercan Sararer, Nürnberg maçında rakip futbolcu Raphael Schaefer'e tükürdüğü gerekçesiyle kırmızı kartla oyun dışı kalmıştı. Karşılaşma sonrası toplanan Alman Futbol Federasyonu, Sercan'ın tükürdüğüne kanaat getirerek futbolcuya 3 maç ceza vermişti.

KİM NE DEDİ?

ERTUĞRUL DİLEK: Tükürmek ile tükürmeye teşebbüs aynı şey.
MARKUS MERK: Teşebbüs olsa bile net kırmızı kart.
AHMET ÇAKAR: Melo'nun tükürdüğünü Tolga Özkalfa görmedi.
SELÇUK DERELİ: Bana göre Melo tükürmedi
MUHUTTİN BOŞAT: 20 cm'den teşebbüs olmaz.
ERMAN TOROĞLU: Hakeme tükürseydi Tahkim cezasını kaldırırdı.
ALİ AYDIN: Melo'nun ağzından kesinlikle tükürük çıkmıyor

RIDVAN DİLMEN: Melo, Terim'in takımına yakışmadı.
SERGEN YALÇIN: Felipe Melo yalancının teki.
OĞUZHAN: Melo apaçık yüzüme tükürdü
ELMANDER: Oğuzhan'ı anlamıyorum. Melo kendisine tükürmedi
HASAN ŞAŞ: Melo tükürmediğini söylüyor, inanıyoruz
MELO: Tanrı şahidim olsun ki tükürmedim
ALİ DÜRÜST: Görüntülerden karar vermek gibi bir moda var.

Tümü
 Reklam