Sporx Extra Arama Logo

Yılmaz Vural: "Mesut Özil, Türkiye'ye gelmiş en kariyerli oyuncudur"
5
YILMAZ VURAL'DAN MESUT ÖZİL AÇIKLAMASI
Teknik direktör Yılmaz Vural, Fenerbahçe'nin Mesut Özil transferini  Tivibu Spor ekranlarında değerlendirdi İşte o sözler...
4
HERKES ONU KONUŞTU
Ben futbolu spor olmanın ötesinde sosyal bir olay olarak değerlendirenlerdenim. İşin sosyolojik boyutuna bakarsanız Mesut'un Türkiye'ye gelmesi, Türk futbolu adına çok önemli bir olaydır. Amerikasından tutun bütün Avrupa medyası; Mesut, Türkiye diye yazdı. Çok önemli bir olay.
3
TÜRKİYE'YE GELEN EN KARİYERLİ İSİM

İşin bir de teknik boyutu var. Teknik açıdan bakarsak Mesut'u tartışanları duyuyorum. İşte 6 aydır top oynamıyor, geçen sene 22 maç oynadı. Takımda 10 numara oynayan Pelkas var, çok formda. Ozan oynuyor, Sosa oynuyor, gerek mi vardı falan diyorlar. Bana sorarsanız Mesut Özil, kariyer anlamında Türkiye'ye gelmiş en önemli oyuncudur. Oyunculardan biri değil, en önemlisidir.

2
TOPU UNUTACAK HALİ YOK
"Mesut 6 ay top oynamadı diye topu unutacak hali yok. Fenerbahçe'ye çok şey katar ama tabi ki diğer oyuncuları da düşünüp antrenörün Mesut geldikten sonraki performansına bakıp bu konuyu değerlendirmesi lazım. Yoksa işte çok isim bir oyuncu, muhakkak oynaması lazım diye eğer formda değilse daha kendini hazır hissetmiyorsa Erol Bulut böyle bir zorunluluk hissetmemeli.
1
MESUT BEKLENMİYENİ DE YAPAR
Şöyle bir gerçek var. Mesut, Fenerbahçe'ye katkıda bulunacaktır. Çok asist yapan bir oyuncu, ikinci bölgeden şut atar. Hiç pozisyon olmayacak dediğimiz durumlarda dahi attığı topla pozisyon oluşturur. Mesut çok önemli bir oyuncu."