Arama Logo

Yazarlardan Fenerbahçe yorumları

Trendyol Süper Lig'in 29. haftası geride kalırken Hürriyet yazarları Güntekin Onay, Fırat Aydınus, Mehmet Arslan ve Uğur Meleke, Pendikspor - Fenerbahçe maçını ve olaylarını masaya yatırdı.
5
YAZARLAR F.BAHÇE YORUMLARI

Hürriyet yazarları "F.Bahçe-Pendik maçındaki 46 faul sayısı ve 114 dakika kronometre süresi tartışmalara neden oldu. Ne düşünüyorsunuz bu konuda?" sorusuna cevap verdi. İşte o açıklamalar...

YAZARLAR F.BAHÇE YORUMLARI
4
"TFF BU SAHTEKÂRLIKLARA ÇÖZÜM BULMALI"

MEHMET ARSLAN: Pazar akşamı iki ekranım da açıktı. Birinde Fenerbahçe-Pendik, diğerinde Liverpool-Manchester City maçı vardı. Birinde futbol, diğerinde kaos vardı. Sahtekarca kendini yere atan, hakeme atarlanan, taraftarı galeyanı getiren, sporcu ahlakından nasiplenmemiş futbolcular topluluğu vardı. Bu sahtekarlığın önüne geçmedikçe bu lig izlenmez. TFF saha içi oyuncu davranışlarına bir çözüm bulmalı.

\
3
"ELEKTRO ŞOKLA HAYATA DÖNDÜRÜLMÜŞ GİBİ"

FIRAT AYDINUS: Bu istatistiklerde başrolde, oyunun hızını kesen hakem, oyun durduğu anda tekrar başlamasını itirazlaryla geciktirenler ve bir maçta en çok mesafe kat edenlerde ilk sırayı takım sağlıkçılarının kazanmasına vesile olanlar vardı. F.Bahçe’nin her maçı farklı bir hikaye. Son 9 lig maçının 5’inde geriye düşerken, bunlardan 4 galibiyet ve 1 beraberlikle ayrıldı. F.Bahçe taraftarı her maç bitiminde elektro şok sonrası hayata döndürülmüş gibi eve gidiyor!

\
2
"BU ŞARTLARDA ELEŞTİRMEK, ACIMASIZLIK"

GÜNTEKİN ONAY: Bir maçta 46 kez faul yüzünden oyun duruyorsa o maçtan bir tempo beklemek imkansız. Maçta 9 korner, 44 tane de taç olmuş. Buna 46 faulü, sakatlıkları ve oyuncu değişikliklerini ekleyince maçın hiç oynanmadığını söyleyebiliriz. Bu şartlarda F.Bahçe’nin etkisiz futbolunu eleştirmek acımasızlık olur. Hakemler zaten sürekli hatalı kararlar veriyor. Bari futbolun oynanmasına izin versinler.

\
1
"SÜPER LİG’İN KENDİNE ÖZGÜ PROBLEMLERİ VAR"

UĞUR MELEKE: 10 yıldır yaptığım önerileri bu vesileyle tekrar edeyim: TFF yeni statüler yayınlasın. Süper Lig’de yere yatıp sakatlanan her oyuncu kenara gitsin. Kenara giden her futbolcu da tekrar girmek için bir sonraki düdüğü beklesin. İkinci önerim de VAR odasına istatistikçi hakem eklenmesi. Bireysel olarak faulleri saysın, bir oyuncu 3 faule ulaştığında hakemi uyarsın. Hakem de sarı kart göstersin. Bu konular ne Premier Lig’in, ne Bundesliga’nın problemi. Bunlar bize özgü problemler. O yüzden de bize özgü çözümler gerekiyor kesinlikle.

\