Arama Logo

Uğur Meleke: "Dzeko'yu Mario Gomez'e benzettim"
5
UĞUR MELEKE YAZDI

Spor yazarlarından Uğur Meleke, Fenerbahçe'nin evinde Çaykur Rizespor'u 5-0 mağlup ettiği karşılaşmayı Hürriyet'teki köşesinde değerlendirdi.

UĞUR MELEKE YAZDI
4
"BİR AN BİLE UMUT VERMEDEN KOPARDI MAÇI"

Fenerbahçe ve Galatasaray, tarihin en pahalı ve derin kadrolarını kurdular. Orta sınıfla oynadıklarını o kalite farkı belirginleşiyor haliyle. Dün de Fenerbahçe, Rize’ye bir an bile puan umudu vermeden kopardı maçı.

\
3
"HAZIR OYUNCULAR TRANSFER ETMENİN ÖDÜLÜ"

Fenerbahçe’nin bu sezonki transferlerinden Becao Udinese’nin, Djiku da Strasbourg’un as oyuncularıydılar. Geçen sezon kaptanlık da yaptılar takımlarına zaman zaman. Tadic geçen sezon Ajax’ta 34 maç ilk 11 oynadı. Szymanski takımından son 10 maç sürekli oynayarak geldi, Cengiz’in de ligde ikinci yarıda 18 karşılaşmaya ilk 11 çıktığını görüyoruz. Tabii ki çoğu 90 dakika olmasa da Fred Manchester’dan bir sezonda 56, Dzeko İnter’den 52 müsabaka oynayarak geliyorlar. Fenerbahçe yazın hazır oyuncular transfer etmenin ödülünü, sezonu yüksek standartta açarak aldı bu sezon.

\
2
"9,5 NUMARA ROLÜ OYNADI"

Dün Fenerbahçe’de İsmail’le Dzeko arasında oynayan dörtlü “İrfan-Szymanski-Fred-Tadic” yine başroldeydiler. Ama birçok hücumda ikinci hatla üçüncü hat arasına gelerek 9,5 numara rolü oynayan Dzeko’nun hakkını ayrıca teslim etmek lazım.

\
1
"MARIO GOMEZ'E BENZETTİM"

Dzeko’nun bu katkısını, Beşiktaş’ta oynadığı tek sezonda etrafındaki Olcay, Oğuzhan, Gökhan Töre gibilerin hepsini yıldızlaştıran Mario Gomez’e benzettim ben.

\