Arama Logo

Uğur Meleke'den değerlendirme
8
UĞUR MELEKE'DEN DEĞERLENDİRME
Spor yazarlarından Uğur Meleke, Fenerbahçe'nin son durumuna dair bir değerlendirmede bulundu. İşte Uğur Meleke'nin o değerlendirmesi...
UĞUR MELEKE'DEN DEĞERLENDİRME
7
"PEP, KLOPP, ARTETA'YI GÖNDERİRLER Mİ?"

"Fenerbahçe Türkiye Kupası’ndan ve Konferans Ligi’nden elendi. Süper Kupa maçına çıkmadı. Ligde de artık 4 puan geride. Fenerbahçe için bu yıl kayıp bir sezon mudur artık? ASLINDA oldukça komplike bir konu bu. Bu sene City, Liverpool ve Arsenal’dan sadece biri şampiyon olacak, biri ligi ikinci, biri de üçüncü bitirecek. Avrupa’da da yoklar. Sizce başarısızlar mı? Arteta veya Pep’ten şampiyon olamayan kovulacak mı? Hayır. Klopp kendi isteğiyle ayrılmasa kimse onu gönderir miydi? Göndermezdi. Çünkü bu kulüpler sadece küçük resme değil, büyük resme bakıyorlar. Gelişimi değerlendiriyorlar."

\
6
"FENERBAHÇE KENDİNİ İMHA ETTİ"

"Muhtemelen Galatasaray da bu sezon şampiyon olamasa dahi Okan Buruk’la devam edecek. Çünkü sakinler, büyük resme bakıyorlar, takımdaki olumlu çizgiyi, ivmeyi, gelişimi görüyorlar. Fenerbahçe ise adeta kendi kendini imha edebilen bir camia! Ali Koç yıl boyunca kendi söylemleriyle kendini de, takımı da, kulübü de öyle bir baskı altına aldı ki tüm taraftarını şampiyon olamazlarsa Dünya’nın sonunun geleceğine, yerin-göğün yarılacağın filan inandırdı neredeyse!"

\
5
"TÜM SORUMLU ALİ KOÇ YÖNETİMİ"

"Peki Ali Koç’un haksızlığa uğradıklarıyla ilgili söylemleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Gelinen noktada bunun rolü ne boyutta? Fenerbahçe’nin bugün içinde bulunduğu kaotik durumun sorumlusu Ali Koç ve Fenerbahçe yönetimidir. Ali Koç takımının, sporcusunun emeğini geri plana atarak tamamen saha dışı kavgasına odaklanmıştır. Bu kavgasında haksızdır-haklıdır bu başka bir mesele. Ancak futbol saha içinde oynanan bir oyun. Ali Koç kürsüde 5 saat konuşunca Fenerbahçe’nin hanesine 3 puan yazılmıyor. Futbolcuların emeğiyle alınıyor o 3 puan..."

\
4
"DÜNYADA BAŞKA ÖRNEĞİ YOK"

"Ligin bitimine 10 hafta kala, Fenerbahçe 10 maçını da kazansa diğer müsabakaların sonuçlarına bakmaksızın şampiyon olabildiği halde, Ali Koç “Ben olduğum sürece Fenerbahçe’yi şampiyon yapmayacaklar” dedi televizyonda. Bu ne anlama geliyor, Fenerbahçe kalan 10 maçının 10’unu da kazanamayacak mı demek istedi başkan? Dünyada başka bir örneği var mı acaba bunun?"

\
3
"OYUNCULAR NEYE İNANSIN"

"Galatasaraylılar çıkıp 10 maçımızı kazanacağız ve şampiyon olacağız derken, Fenerbahçe camiasının lideri, “Hayır, biz 10 maçımızı kazanamayacağız” diyor bir bakıma! Siz bu söylemlerle sporcunuzu nasıl ikna edebilirsiniz ki şampiyonluğa? Sporcu neye inansın, çıkıp maçları kazanacağına mı, yoksa başkanının söylediği gibi onları şampiyon yapmayacaklarına mı? Ali Koç, kendi eliyle sporcularının da kupalara olan inancını fena halde hırpalamıştır bence."

\
2
"ALİ KOÇ VE İSMAİL KARTAL'IN VİZSONSUZLUĞU"

"Dünyada bir cepheden vazgeçeyim, diğer cepheye odaklanayım diyerek başarılı olan tek bir kulüp görmedim ben. Futbol bütüncül yaklaşım ister. Bir futbol takımı, her cephedeki her maça aynı iştahla kazanmak için çıkar. Manchester City’nin FA Cup’a ihtiyacı mı vardı sizce, Real Madrid’le 120 dakika oynadıktan 3 gün sonra sahaya çıkıp aslanlar gibi savaşıp FA Cup’ta finalist oldular? Mesele, müzelerindeki FA Cup sayısı değildi çünkü. Vizyonlarıydı. Bütüncül yaklaşımlarıydı. Her hedefe eksiksiz ve kusursuz odaklanmalarıydı. Fenerbahçe, aman ben Süper Kupa’ya çıkmayayım, aman Olympiakos’a rotasyonlu kadroya çıkayım, aman Fred’i yormayayım derken elindeki tüm kupalardan olma noktasına gelmiştir. Bu netice, Ali Koç ve İsmail Kartal’ın kısıtlı vizyonunun neticesidir."

\
1
"AVANTAJ GALATASARAY'DA"
"Bugün mesela Belçika’da bitime 5 hafta kala Anderlecht’le Brugge’ün arasında 4 puanlık fark bulunsa ve bir de birbirleriyle maçları olsa, şampiyonluk yarışı devam ediyor deriz dışarıdan bir gözle. Muhtemelen Süper Lig’e de dışarıdan bakan bir göz, böyle yorumlar yarışı. Ancak söz konusu Türkiye olunca, yarın bazı başkanlar veya yöneticiler ne anlatacaklar, gündemi nereye taşıyacaklar, ne kadar saha içine odaklanılacak bunu kestirmek güç. Ben Galatasaray futbol takımının saha içine daha odaklı olduğunu düşünüyorum. Futbola yüzde yüz odaklanmış bir teknik adamları ve sporcu grubu var. Avantaj bu yüzden Galatasaray’da."
\