Sporx Extra Arama Logo

Tümer Metin'den Hatayspor-Beşiktaş yorumları
10
TÜMER METİN'DEN YORUMLAR
Spor yorumcusu Tümer Metin, TRT Spor'da Beşiktaş'ın Hatayspor deplasmanında aldığı 2-2'lik beraberliği değerlendirdi.
9
"OYUN YÜKÜ DE ÇEKİYOR"
Boupendza'nın sadece gol katkısı değil, takımının tüm oyun yükünü de çekiyor. Sırtı dönük atıyorsunuz, alıyor, taşıyor. Santrforun yapması gereken her şeyi yapıyor. Görüntüde kalın olmasına rağmen çok ince işlerde var.
8
"BİTİREN 11'E ÖNEM VERDİ"
Son 5 maçlık galibiyet serisi, gol yemeden gelişi ile Sergen hocanın 11'ine baktık. Bitişteki 11 önemli dedi Sergen hoca, gidişata göre hamle yapacağını söyledi. Hatayspor, en az Beşiktaş kadar diri bir takım, Beşiktaş kadar sürtünen ve rakibi bozan bir takım. Sergen hoca sürtüneceğiz ve bozacağız diye çıktı. Hatayspor da bunu Beşiktaş kadar yapabiliyor. Kendisi kadar sürtünen takıma karşı Beşiktaş da sürtündü, iyi mücadele etti, tempolu bir maç izledik.
7
"KOPMA NOKTALARI VAR"

Oyunun kopma noktaları var, iki tarafın da oyuna tutunduğu noktalar var. İlk yarıda Ribeiro ile Aabid, Traore'nin katkısı ile orta sahada üstünlük sağladı. Beşiktaş orta sahası üretmekte zorlandı. Oğuzhan ve N'Koudou girdikten sonra oyuna sahip olan ve rakibi kendi sahasına iten bir Beşiktaş oldu. O zaman da Hatayspor'un istediği oyuna döndü, orada bitirici vuruşta etkili olamadılar.

6
"HAKKI BERABERLİKTİ"
Maçın hakkı beraberlikti, gollü beraberlik olması önemli. Golcülerin gol atması önemli. Böyle maçlar izlemek güzel.
5
"HATAY ÇABUK CEVAP VERDİ"

Hatay deplasmanında, zor bir deplasmanda 2 gol buluyorsunuz ama 1 puanla dönüyorsunuz. Hatay çok çabuk cevap verdi ve oyuna ortak oldu. Beşiktaş oyunu soğutma şansını bulamadan cevap verdiler.

4
"RIBERIO'YU BEĞENDİM"
Aboubakar'ın yanına Larin ve Ribeiro, öne çıkan oyuncular olarak yazılır. Ribeiro'yu çok beğendim.
3
"500 VİDEOSUNU İZLERSİN"
Aboubakar'ı yazarsın, 500 tane videosunu izlersin, Boupendza'nın ne yapacağı belli değil. Çıktı bir yerden.
2
"DERBİDEN ÖNCE EN ZORLARDAN BİRİSİ"

Galatasaray ile derbi oynanacak. Derbiden önce gidebileceğiniz en zor deplasmanlardan birine gidiyorsunuz ve öne geçtiğiniz bir maçta geriye düşüp, 1 puanla İstanbul'a dönüyorsunuz. Derbi öncesinde kayıp sayılmaz, ligde Hatay'a kim giderse gitsin puan kaybedebilir. Bugün kimse, 'Gaziantep'e, Alanya'ya gidip 3 puanı alacağım' diyemez, aynısı Hatay için de geçerli.

1
"YOLU AÇIK OLSUN"
Ömer hoca ligimizin genç hocalarından, yeni nesli çok önemsiyoruz. Oyuna yaklaşımı, saha kenarındaki duruşu ve maç sonundaki açıklamalarıyla fark yaratıyor. Yolu açık olsun, çok da iyi gidiyor.