Sporx Extra Arama Logo

Tümer Metin: "Diagne, Beşiktaş'a yardım etti"
8
TÜMER METİN'İN SÖZLERİ
Tümer Metin, Beşiktaş'ın Galatasaray'ı 2-0 mağlup ettiği karşılaşmayı TRT Spor ekranlarında yorumladı. İşte Tümer Metin'in analizleri...
7
"BEŞİKTAŞ'IN DA HAMLESİ VAR"
Beşiktaş'a karşı rakip olarak oynamak zor. Maçı 60'a kadar götürüp, hamle yapayım derseniz, Beşiktaş'ın da hamleleri geliyor. Bu akşam ise Diagne maçı ikiye böldü. O dakikaya kadar Marcao'nun hatasıyla kaçan golün dışında oyun üstünlüğü yoktu.
6
"0-0'I KORUMA HAMLESİ"
Diagne'nin atılmasından sonra, Fatih hoca belki de 60'dan sonra gidişata hamle yapmayı düşünürken, 0-0'ı tutma hamlesi yaptı öne gitmektense. Sergen hoca da baktı ki Galatasaray zaten gelmiyor, topa da sahip olmuş, bir de eksik kaldıklarında 2 hücumcuyu içeri alıp, aksayanları kenara aldı. Mensah ile N'Koudou bire birde adam geçer, rakibi geriye koşturur, daralan alanda iş yapabilir.
5
"SÜRPRİZ GOLCÜLER ÇIKAR"
Derbide sürpriz golcüler çıkabilir. Herkese önlem alırken bazılarına almazsınız. Çok fazla kişi Josef'in gol atacağına para yatırmazdı. Herkes duran topta önlemi almışken, boşlukta kalan top Josef'in önünde kaldı. Temiz bir plase.
4
"1-0 İŞİNE GELİYOR"

1-0'dan sonra ne olursa olsun dönecek bir maç gibi durmuyordu. 1-0 Beşiktaş'ın çok işine geliyor.

3
"DIAGNE YARDIM ETTİ"

Fatih hocanın hamleleriyle maç belki tıkanabilirdi ama Sergen hocanın aklında 60'a kadar tutup yaslarım düşüncesi vardı, Diagne yardım etti.

2
"2. YARI ERSİN'İ GÖRMEDİK"

2. yarı hiç görmedik son dakikadaki Emre Akbaba pozisyonu hariç Ersin'i. Orta sahadaki savaşı Beşiktaş kazandı.

1
"BEŞİKTAŞ ORTA SAHASI ÜSTÜN"

İlk yarı Taylan ve Belhanda'yı beğendim ama Souza, Atiba ve sonradan oyuna giren Mensah orada bir bütünlük ve üstünlük yakaladı.