Sporx Extra Arama Logo

Tümer Metin: "Arda ve Feghouli! Kalite..."
8
TÜMER METİN: "FEGHOULI VE ARDA! KALİTE"

Tümer Metin, TRT Spor'da yayınlanan Stadyum programında Galatasaray'ın Yukatel Denizlispor'u 6-1 mağlup ettiği mücadeleyi değerlendirdi.

7
"İLK ÇEYREKTE MAÇ BİTTİ"

Galatasaray, Seyrantepe'de aynı oyun anlayışıyla ve aynı felsefeyle başlıyor. Maç ilk yarı saatte değil, ilk çeyrekte bitti. 2-0'ı bulduktan sonra oyunun gidişatı aşağı yukarı belli oldu.

6
"OYUNCUYU TUTAMAZSIN"

İkinci yarı ekonomik oynar mı diye düşünüyordum ama oyuncuyu tutmak da zor oluyor böyle boşluklar bulunca. Maç da antrenman maçı hüviyetine büründü. İştah gelir, oyuncu golü yapmaya isteklenir. Biraz bu görüntüdeydi.

5
"FEGHOULI VE ARDA'YI BEĞENDİM"

Feghouli ve Arda'yı özellikle ilk yarıda çok beğendim. Denizlispor ilk 15 dakikada kendi sol kanadına bir çare bulamadı. Galatasaray oradan sürekli atak yaptı.

4
"DURARAK OYNASA DA BELHANDA..."

Belhanda'yı beğendim. Her ne kadar durarak oynasa da...

3
"KOŞAN FARKLILIK GÖSTERDİ"

Galatasaray'da bu akşam, özellikle ikinci yarı kim hareketlendiyse, kim koşuyu yaptığında hemen farklılık gösterdi.

2
"KALİTELİ AYAKLAR"

İlk yarıda o skoru alırken de Galatasaray'ın bir kalitesi var. Durarak da olsa topa sahip olan, topu kaybetmeyen ve oralarda kalitesiyle işi çözebilen bir yapıya sahip. Alanı da daraltıyorlar topa sahip olunca. Geri koşmakta da zorlanmıyorlar o halde. Orada pası yaparak işi çözmeye çalışan kaliteli ayaklar görüntüsü sunuyorlar.

1
"BÜYÜK TAKIM HÜVİYETİ"

Kazanmak, zirveye tutunmak önemliydi. Derbi mağlubiyeti sonrası ilk reaksiyon önemliydi. Galatasaray iyi bir hafta geçirdi. 36 puan. Yukarıdasın. 3. sıradasın. Zirveden 2 puan gerisindesin. Haftayı kayıpsız geçmek önemliydi. Bunlar büyük takım hüviyetinde olan şeyler.