Sporx Extra Arama Logo

Süper Lig için şampiyonluk tahminleri
11
"KİM ŞAMPİYON OLUR?" İÇİN YANITLAR

Koronavirüs nedeniyle ertelenen Cemil Usta sezonu, 27. hafta maçları ile yeniden başlıyor. Kalan 8 haftada ortaya çıkacak sonuç ise herkes için merak konusu. 12 Haziran'da start alıp 26 Temmuz'da bitmesi planlanan lig için Sabah Gazetesi'nin spor yazarları favorilerini açıkladı.

10
AHMET ÇAKAR: BAŞAKŞEHİR

Kim ne derse desin 4 takımın da birbirine yakın şampiyonluk şansı var. Ama seyircisiz oynandığında bana göre bu işten en fazla nemalanma ihtimali olan takım Başakşehir.

9
SAMET AYBABA: TRABZONSPOR

Başarıya aç, yetenekli genç oyuncuların üzerine iyi yabancılarla güçlü ve şampiyonluğa aç bir kadro kurdular. Farklarını da bu sezon gösterdiler. Bu yüzden Trabzonspor diyorum.

8
ÖMER ÜRÜNDÜL: G.SARAY

Ligin en deneyimli takımı. Aynı zamanda çok tecrübeli ve de çok başarılı bir hocaya sahipler. Son iki sezonun şampiyonu. Bunun verdiği özgüveni var. Ek olarak dünyanın en iyi kalecilerinden birine sahip...

7
LEVENT TÜZEMEN: G.SARAY

Son iki şampiyonlukta da görüldüğü gibi final haftalarının nasıl oynanacağını biliyorlar ve teknik direktör Fatih Terim mükemmel bir strateji uyguluyor.

6
GÜRCAN BİLGIÇ: G.SARAY

Süreç takımların fiziksel durumunu geri götürdüğü için daha çok yıldız futbolcusu olan G.Saray sonuca daha rahat gidecektir.

5
SİNAN VARDAR: TRABZONSPOR YA DA SİVAS

Trabzonspor altyapısına dönerek borçlarını ciddi eritti. Ve kurduğu kadro itibariyle bunu başarabilecek yapıda… Ayrıca DG Sivasspor da borcu olmayan kulüp olduğu için bu avantajını kullanacaktır.

4
MURAT ÖZBOSTAN: TRABZONSPOR

Trabzonspor bütün maçlarını kazanırsa zaten şampiyon.. Böyle bir fırsat gelmişken bunu kimse kaçırmak istemez. Kadro iyi, geniş, yetenekli ve istekli. Benim ikinci favorim ise Başakşehir. Güçlü, tecrübeli kadrosu ve taraftarsız oynama alışkanlığı ile bu yarışı mutlu bitirebilir...

3
İSKENDER GÜNEN: TRABZONSPOR

Her ne kadar taraftar desteği olmasa da Göztepe, Alanyaspor ve Galatasaray gibi zorlu deplasman karşılamalarında seyircisiz maçları avantaja çevirecek kadro zenginliği olduğu için…

2
FATİH DOĞAN: TRABZONSPOR

Sezon başından bu güne kadro kalitesi, şampiyonluk motivasyonu ve oyun zevki açısından en çok hak eden takım Trabzonspor'du. Ardından Başakşehir geliyordu. Pandemi süreci kimi ne kadar etkiledi kestirmek zor ama bence eldeki verilerle şampiyon Trabzonspor olur.

1
SERKAN KORKMAZ: TRABZON %40 - G.SARAY %40

Kadro kalitesi olarak Trabzonspor, teknik heyet beceri ve tecrübesi olarak Galatasaray ön plana çıkıyor. Okan Buruk'un Medipol Başakşehir'i iyi hazırlanmışsa "seyircisiz" oynamayı avantaja çevirerek sezon sonunda ipi göğüslemeyi başarabilir.