Arama Logo

Sarah van Aalen'den İstanbul itirafı!
9
SARAH VAN AALEN'İN AÇIKLAMALARI
VakıfBank'ın bu sezon kadrosuna kattığı isimlerden biri olan Hollandalı pasör Sarah van Aalen, bir röportaj verdi. İşte 23 yaşındaki voleybolcunun sözleri...
SARAH VAN AALEN'İN AÇIKLAMALARI
8
"ŞU ANDA İŞLER İYİ GİDİYOR"

Beş ay önce İstanbul'a gitmek için Potsdam'dan ayrıldınız. Nasılsınız?

"Aslında oldukça iyiyim. Başlangıçta kulübe alışmam biraz zaman aldı ve şu anda işler iyi gidiyor"

\
7
"İSTANBUL'DA TRAFİK ÇOK YOĞUN"

Almanya'ya göre hayatınızdaki en büyük fark nedir?

"Burada, İstanbul'da trafik gerçekten çok yoğun. Trafik olmadan salona gitmem yedik dakika sürüyor ama trafik olduğunda -her zaman oluyor- 45 dakika sürüyor. Almanya'da bisikletimle beş dakikada gidiyordum ama burada çok daha fazla plan yapmam gerekiyor. Ayrıca burada yalnız yaşıyorum. Almanya'da hep ekip arkadaşlarımla yaşadım. Ve burada her şey daha da profesyonel"

\
6
"TAKIM ARKADAŞLARIMLA TANINIYORUM"

Kadın voleybolu Türkiye'de Almanya'dan daha popüler. Ne gibi farklar görüyorsunuz?

"Sokakta tek başıma tanınmıyorum ama takım arkadaşlarımla birlkteyken tanınıyorum. Taraftar daha sonra fotoğraf çektirmek istiyor. Takım arkadaşlarımdan biri sokağa çıkamıyor çünkü her yerde tanınıyor. Bu harika bir şey. Diğer takımlardan da oyuncuların kişisel korumaları olduğunu duydum çünkü aksi takdirde dışarıya yemek yemeye bile gidemiyorlar. Almanya'da böyle bir şey asla olmaz. Ama neyse ki benim için henüz o kadar kötü değil."

\
5
"ALMANYA'YA GÖRE EN BÜYÜK FARK"

"Bence burada daha fazla para var ve bir kulübün daha fazla parası varsa, daha iyi oyuncular satın alabilir. Almanya'ya kıyasla en büyük fark bu. Burada futbol da çok büyük ve örneğin Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş büyük kulüpler ve futbol taraftarları da voleybol maçlarına geliyor. Bu çok güzel çünkü sürekli şarkı söyleyip tezahürat yapıyorlar"

\
4
"SALON HEP DOLUYOR"

VakıfBank'taki maçlara kaç seyirci geliyor?

"Oynadığımız zaman salon her zaman dolu oluyor. VakıfBank'da çok sayıda Türk milli oyuncumuz var ve sanırım bu yüzden çok fazla taraftar geliyor"

\
3
"HAYIR DİYEMİYORSUNUZ"

Türkiye'ye transfer olmaya bu yüzden mi karar verdiniz?

"VakıfBank dünyanın en iyi takımlarından biri ve böyle bir şans yakaladığınızda hayır diyemiyorsunuz. Almanya'da çok eğlendim, çok öğrendim ve kendimi geliştirdim ama bu fırsat sadece bir kez karşıma çıkabilir"

\
2
"UMARIM UZUN SÜRE KALIRIM"

Türkiye'de oyunununuz daha da geliştirmeyi mi umuyorsunuz?

"Evet, şu anda burada sekiz antrenörümüz var. Burada sadece bir adım daha profesyonel. Benim için buradaki her antrenman Almanya'daki bir kupa finali gibi. Burada dünyanın en iyi oyuncularıyla oynuyorum ve bu da tabii ki gelişimime yardımcı oluyor. Bir noktada İtalya'da oynamak isterim çünkü oranın ligi de çok iyi. Ama şunu söylemeliyim ki, İstangbul'da kendimi çok rahat hissediyorum ve umarım burada uzun süre oynayabilirim"

\
1
"BURADA TAMAMEN FARKLI"

Almanya'da geçirdiğini zamanı düşünürseniz, neyi özlüyorsunuz?

"Özlediğim şey, Almanya kültürünün Hollanda kültürüne çok benzemesi. Tabii ki burada tamamen farklı, bu dille başlıyor. Almanya'da Almanca konuşabiliyordum, bu da günlük hayatta çok kolaydı. Kendimi evimde hissediyordum. Burada sadece bunun benim kültürüm olmadığını fark ettim."

\