Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Şansal Büyüka'dan Galatasaray değerlendirmesi
6
ŞANSAL BÜYÜKA'NIN SÖZLERİ

Milliyet Gazetesi yazarı Şansal Büyüka, Süper Lig'de sona eren 2. hafta maçları sonrası Galatasaray'ın durumunu, yeni transferlerin performanslarını değerlendirdi. İşte usta yazarın sözleri...

5
"OLIVIERA ABARTILDI"

Galatasaray’da büyük ümitlerle alınan Oliveira’yı bu iki lig maçında izledim. Hazırlık maçlarını görmedim. Performansını gazetelerden ve internet sitelerinden takip ettim. Hazırlık maçları sonrasında gazete ve internet sitelerinde övgü dolu ifadeler, yorumlar okudum. Benim, ligde ilk iki maçını izlediğim Oliviera ile medyanın tarif ettiği Oliviera arasında ciddi çelişkiler var. Ya ben yanılıyorum ya da Oliviera başlangıçta çok abartıldı.

4
"SON DERECE AĞIR BİR FUTBOLCU"

Önce hakkını teslim edelim; Oliviera topla barışık bir oyuncu... Top ayağına çok yakışıyor, topa çok iyi hükmediyor, iyi ve kaliteli vuruşları var. Duran topları etkili kullanıyor. Ancaaak; günümüzün futbolu için Oliviera son derece ağır bir futbolcu...

3
"DEPARI, HIZI VE TEMPOSU YOK"

Gördüğüm kadarıyla deparı yok, hızı yok, temposu hiç yok, çabuk değil... Böyle olunca, Galatasaray’ın geçiş oyunlarında, bir başka ifade ile savunmadan hücuma çıkarken çok yavaş kalıyor, rakip savunmanın yerleşmesine zaman tanıyor.

2
OLİVİERA’DA SIKINTI VAR

Oysa elinizde Kerem varken, Yunus varken, hızlı hücum etmelisiniz. Ayrıca günümüzün futbolu, başarı için “Hız... Hız... Gene hız” diyor. Bakıyoruz, özellikle son Giresun maçında Galatasaray neredeyse yürüme temposuyla oynadı. Okan Hoca, Oliveira’ya ilk 11’de şans vermeye devam edecekse, hücuma çıkarken, Oliviera’yı değil, çok daha hızlı bir başka oyuncusunu kullanmalı... Bana göre; bu anlamda Oliviera’da sıkıntı var.

1
"KEREM MUTSUZ KEREM KIRGIN"

Galatasaraylı Kerem’in yüz ifadelerinde, uzunca bir süredir sanki bir mutsuzluk, bir kırgınlık var gibi... Lige çok iyi başladığı da söylenemez. Bunu merak ettim, işi bilenlere sordum. Dediler ki; takımda 2.5-3 milyon euro maaş alan oyuncular varken, bu takımın en önemli oyuncularından biri olan Kerem sadece 500 bin euroya oynuyor. Doğal olarak morali bozuluyor. Şimdi gazetelerde okudum; Galatasaray Yönetimi, Kerem’in maaşını 8 milyondan 14 milyona çıkartmaya karar vermiş. Doğru bir karar. Geç kalmasınlar, hemen uygulasınlar.