Sporx Extra Arama Logo

Şampiyon kim olur? İşte yorumlar...
9
KİM ŞAMPİYON OLUR? G.SARAY İKİ KUPA ALIR MI?
Sezonun sonuna gelinirken, Sabah Gazetesi yazarları "Ligde dananın kuyruğu Galatasaray-Başakşehir maçıyla kopacak. Şampiyon kim olur? G.Saray, hem ligi hem de Türkiye Kupası'nı alabilir mi?" sorusuna yanıt verdi. İşte yanıtlar...
8
"FAVORİ GALATASARAY"
AHMET ÇAKAR: Kazananın şampiyon olacağı ama ev sahibinin Galatasaray olduğu bir maç izleyeceğiz. Kağıt üzerinde favori Galatasaray. Hatta berabere kalsalar bile son haftada Sivas'ı deplasmanda yendiklerinde yine şampiyon olacaklar. Başakşehir, mütevazi ekiplerine karşı tuhaf, inanılmaz puanlar kaybetti. Galatasaray favori. Ama hep söylemişimdir, futbol fırıldak spordur. Bitti dediğin anda, her şeyin elinden gittiğini görebilirsin.
7
"ÖLDÜRÜCÜ AMBİYANS"
LEVENT TÜZEMEN: Geçen sezon Galatasaray, bu sezondan daha iyi oynayan bir Başakşehir'i yenmişti. Seyircisiyle bütünleştiğinde Galatasaraylı oyuncular, kimlik değiştirip farklı bir mücadele ortaya koyuyor. Başakşehir'i yenerlerse 19 Mayıs'ta şampiyonluklarını ilan edecekler. Telekom'un öldürücü ambiyansı, Galatasaray'a şampiyonluk için göz kırpıyor.
6
"CAMP NOU'DAN DAHA BASKILI"
ÖMER ÜRÜNDÜL: Her şey G.Saray'ın avantajı altında. G.Saray'ın Telekom'da müthiş bir seyirci avantajı var. İki hafta önce Barcelona-Liverpool maçını izledim. 98 bin 200 seyirci vardı. Bu kadar önemli maç olmasına rağmen tribün baskısı, Telekom'un yarısı kadar bile değildi. Bu tabii ki G.Saray için önemli bir avantaj. Beraberlik olabilir mi? Eğer son bölümde skorda denge varsa G.Saray riski göze almaz. G.Saray şu anda ligde de favori. Başakşehir maçında ise tam bir sinir savaşı olacak.
5
"GALİBİYET ÜZERİNE PLAN YAPAR"
GÜRCAN BİLGİÇ: Galatasaray, sahasında beraberliğin liderliğe yeteceği bir maç oynayacak. Fatih hoca da stratejisini bu ihtimale göre kuracaktır. Ama Seyrantepe'ye gelecek 50 bin kişi, galibiyet ile şampiyonluk kutlamasını birleştirmek ister. Ne Terim ne de oyuncular bunun karşısında durabilir. Avcı da bunu bilerek hazırlanacak. Eğer ilk yarı berabere biterse, maç Başakşehir'in lehine gelişir.
4
"YA APTALDIR YA DA KÖTÜ NİYETLİ"

- MHK bu maça kimi atamalı?

AHMET ÇAKAR: Bu maça Cüneyt Çakır'ı atamayan MHK, ya aptaldır ya da kötü niyetlidir. Çakır, dünyanın en iyi birkaç hakeminden biri. Hata yaptığında, 'Dünyanın en iyi hakemini verdik, yapılacak bir şey yok' denebilir. Amaaa geçen hafta Serkan Çınar'ları gördük. Bu tür bir atamada konuşulacak çok şey olur.

3
"KESİN ÇAKIR OLMALI"
LEVENT TÜZEMEN: Liverpool- Barcelona gibi tarihi bir maça imza atan Cüneyt Çakır'ın, kesinlikle Galatasaray-Başakşehir maçını yönetmesi gerekir.
2
"HASTA VEYA SAKAT OLMASI GEREK"

ÖMER ÜRÜNDÜL: Cüneyt Çakır'ın bu maçı yönetmemesi için Allah korusun, hasta veya sakat olması gerekir.

1
"ÇAKIR DIŞINDA ALTERNATİF YOK"

GÜRCAN BİLGİÇ: Cüneyt Çakır dışında alternatif yok.