Sporx Extra Arama Logo

Rıdvan Dilmen'den Süper Lig kehaneti!
23
DİLMEN'DEN YORUMLAR
Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, 2-2 biten Hatayspor - Beşiktaş karşılaşmasını NTV'de değerlendirdi.
22
"HATAY SON PASLARDA ETKİLİ OLSA..."
İki ayrı yarı izledik. İlk yarıda karşılıklı iyi bir maç. İkinci yarıda Beşiktaş ağırlıklı bir maç oldu. Hatayspor kontralarda son paslarda etkili olsa golü bulurdu.
21
"İKİNCİ YARIDA ETKİLİ OLAMADI"
Çok eksiği vardı Hatay'ın. İki takımın pozisyonlarına baktığımızda 2'şer tane kaçırdıkları vardı. kinci yarıda her şeye gebe bir maç bekliyorduk. Beşiktaş ataklarını golle sonuçlandırabilecek kadar etkili olamadı.
20
"KÖTÜ BİR MAÇ OLDU"
Kontraataklarda Boupendza yorulduğu için kötü tercihler yaptı. Savunma arkasına iyi koşu yapsalar da iyi toplar alamadılar. İlk yarısı heyecanlı genel olarak kötü bir maç oldu. İkinci yarı heyecanlı da değildi. İki takım da formda.
19
"PUAN KAYBI DEĞİLDİR"
Beşiktaş'ın son 8 haftasına baktığınızda bu puanı verseniz tamam diyebilirsiniz. Beşiktaş için bu, puan kaybı değildir. Derbi öncesi 1 puan iyidir der. Ama bunu daha sonra anlarsınız.
18
"PROBLEM ÇÖZEN OYUNCU İHTİYACI"
Beşiktaş'ın dar alanda problem çözücü oyuncuya ihtiyacı var.
17
"KUTLAMAK LAZIM HATAYSPOR'U"
Hatayspor takımı iyi bir santrfor almış. Ömer Hoca'yı takdir ediyorum. Ligi ilk 10 içinde bitirirse ciddi başarıdır. Takımın eksik olmasına rağmen rakip Beşiktaş dahi olsa sakin sabırlı oynadılar. Kutlamak lazım Hatayspor'u.
16
"BEN OĞUZHAN'LA BAŞLARDIM"
Beşiktaş'ın orta sahası bu değil. Bu derbi takımıdır. Kayserispor maçının ikinci yarısında hoca bu oyuncuları oynatmaya başladı. Üretken Beşiktaş, üretemez hale geldi. Oğuzhan gelince biraz zorlamaya başladılar. Ben olsam Oğuzhan'la başlardım. Rotasyon için yorgun değildi Oğuzhan. Yeni ve moralli bir Oğuzhan'la başlar, sistemi bozmazdım. Demoralize oldu Oğuzhan.
15
"BOŞA HÜCUM YAPARSINIZ"
Atiba, Necip, Josef'le boşu boşuna hücum yaparsınız. Ancak muazzam bir bireysel vuruşla gol atarsınız ya da duran toptan atarsınız. Beşiktaş'ın yediği golde 3 metrede savunma ikilisini geçti Boupendza.
14
"1 PUAN İYİDİR"
Rosier istiyor ama gidemiyor. Beşiktaş, 2-2'ye gelecek diye düşünmeye başladı 80'den sonra. Her iki takım da puan kaybetmedi bence. Oynadığı oyunun karşılığında Beşiktaş'ın 1 puanı iyidir.
13
"KIYMETİNİ ANLAYACAKTIR"
Görüyoruz ki Larin de Aboubakar da hatta oyuna sonradan giren N'Koudou da çabuk oyuncular. Pat pat geçebiliyorlar. Ama sana o imkanı vermezler deplasmanda. Hatayspor evine mutlu gidiyor. Beşiktaş, üzgün. Puan kaybettim diye düşünse de 4-5-20 hafta sonra 1 puanın kıymetini anlayacaktır.
12
"RAKİBİ DE DÜŞÜNMEK GEREKİR"
Montero sol ayaklı. Acaba sol ayaklı bir stoper kullanmak isteyecek mi hoca? Necip oynayacak olursa sol stoper Vida olacaktır diye düşünüyorum. Bu hocanın tercihidir. Rakibinin hangi oyuncularla çıkacağını da düşünmen gerek.
11
"İKİNCİ SARIYI GÖREBİLİRDİ"

Beşiktaş'ta, fair dışı davranışları hoş karşılamasam da Welinton'un ikinci sarıyı görebilirdi.

10
"KOLAY BİR KARAR DEĞİL"
Sergen Yalçın'ın hangi sistemle kendi oyununu oynadığını görebiliyoruz. Sergen Yalçın'ın sistemi 4-1-4-1. Topla katedebilen Mensah mı olur yoksa Oğuzhan mı olur? Bilemiyorum, kolay bir karar değil. Ben bugün Mensah olsa dahi Oğuzhan'la oynardım. Müthiş moralli, özgüvenli ve güzel zeminde oynardı.
9
"SAVUNMA ARKASINA ATABİLECEK OYUNCU ÇOK"
1 oyuncu çok oyuncudur. Galatasaray'da da arkadan savunma arkasına atabilecek oyuncu sayısı çok. Onyekuru, Galatasaray'da olsa başka yorumlar yapardım. Arda ile başka yorumlar yapıyorum.
8
"DORUKHAN GİDECEK DİYE DÜŞÜNÜYORUM"
Transfer dedikodularına gelelim. Salih, müthiş oynuyordu oynamıyor. Aytaç oynamıyor. Dorukhan oynamıyor. Saha içi ile olduğunu düşünmüyorum. Kontratı biten oyuncunun artık kontrat yapma imkanı var. Fenerbahçe iddiaları var. Bugüne kadar kontrat uzatmadıysa Dorukhan, demek ki kalmayı düşünmüyor diye düşünüyorum.
7
"SERGEN YALÇIN'LA İLGİLİ KAFAMIZ KARIŞIK"
Fatih Terim, sürpriz yapmayacak. Taylan merkezde oynayacak. Sisteminden taviz vermeyecek. Sergen Yalçın bizim kafamızı karıştırdı. Sergen Yalçın'ın çıkaracağı takımla ilgili kafam karışık.
6
"13 KİŞİYİ HAZIRLAMAKTA FAYDA VAR"
Hocalık yapanlar çok iyi bilirler ki, medya mensupları gündüzden 11'i öğrenmek isterler. Yöneticiler de 11'i öğrenmek için beklerle. Bence en önemlisi hem Fatih Hoca'nın hem de Sergen Hoca'nın rakibin 11'inden tiyo alması gerekli. Benden öneri hiç kırılmadan sıkılmadan maça hazırlanacak şekilde 13 kişiyi hazırlamakta fayda var.