Sporx Extra Arama Logo

Reha Kapsal: "Fatih Terim takımı iyi hazırlamamış"
10
REHA KAPSAL'IN DERBİ SÖZLERİ
Reha Kapsal, A Spor ekranlarında Beşiktaş'ın derbide Galatasaray'ı 2-0 mağlup ettiği karşılaşmayı yorumladı. İşte Reha Kapsal'ın sözleri...
9
"SAHA DIŞI MESAJLARLA UĞRAŞILIYOR"
Fatih Terim saha dışında mesajlarla uğraşıyor, Sergen Yalçın ise sahaya bakıyor. İkili mücadelelerde ayakta kalan bir Beşiktaş vardı, bire bir mücadelelerde ayakta kalamayan Galatasaray vardı. Şiddetli koşuları yapan Beşiktaş, yapamayan Galatasaray. İstek arzusu takımdaşlığı iyi olan Beşiktaş, iyi olmayan Galatasaray. Kazanmak için çıkan Beşiktaş, yenilmemek için çıkan Galatasaray.
8
"ATIBA VE JOSEF KOLONLARI"
Beşiktaş'ta Atiba ve Josef kolonları var. Bu kolonların üzerine bu sırtını dayıyorlar. Atiba pas organizasyonunu sağladı, Josef bütün ikili mücadeleleri kazandı ve gidip kırılma golünü attı.
7
"BEŞİKTAŞ ÇABALADI"
Galatasaray'ın orta sahasında taşıyıcı kolonların hiçbiri iyi performans vermedi. Beşiktaş üretken olamasa da çabaladı. Belki üretken olamadı, çabaladı, istedi, zorladı, top ayağındayken agresif oldu, kaleye gitti.
6
"OĞULCAN, ARDA, BELHANDA, DIAGNE KÖTÜ"
Top ayağına geldiğinde ne yapacağını bilmeyen Galatasaray vardı. Oğulcan, Belhanda, Arda, Diagne'nin performansı çok kötüydü. Saracchi ileri çıkamadı. Etebo ile Taylan ne ofansif, ne defansif görevlerini yerine getiremedi.
5
"TERİM İYİ HAZIRLAMAMIŞ"
Hak eden, isteyen takım Beşiktaş'tı. Temposuyla, reaksiyonlarıyla iyi bir Beşiktaş vardı, saha içinde hücum reaksiyonlarını iyi vermeyen, Fatih Terim'in iyi hazırlamadığı bir Galatasaray ortaya çıktı. Beşiktaş hak ettiği maçı kazandı.
4
"BU KADAR GEL GİT OLMAZ"
Her maçın ayrı bir planı vardır. Donk ile de 3'lü başlayabilirsin. Beşiktaş gibi atletik, coşkulu bir takıma karşı uzun süre 10 kişi oynamak da kolay değil ama Galatasaray'ın bu kadar gel giti olmamalı. 2 maç çok iyi, 2 maç çok kötü.
3
"LİGİN EN ATLETİK TAKIMI"
Beşiktaş, Türkiye Ligi'nde en atletik, en fiziksel kalitesi iyi takım. Galatasaray'a o yüzden de ters geldi. İkili mücadelelerde hep ayakta kalan Beşiktaş var. En çok bozan kısmı buydu Galatasaray'ı.
2
"OYUNCULAR DA SÖYLÜYOR"
Birinci ağızdan söyleyeceğim, Beşiktaş'ta oyuncular, Sergen hoca çok iyi çalıştırıyor, idman bittiğinde bazen 10 saat bile uyumak istiyoruz diyorlar. Beşiktaş hiçbir zaman, hiçbir maçta fiziksel kalitesinden ödün vermedi.
1
"FALCAO GOL ATIP GELMİŞTİ"
Geçen sene Falcao, Fransa Ligi'de 18 gol attı, 30 küsür maç oynadı. 1 sene yatıp sakat olarak gelmedi, aslında burayı atlıyoruz.