Sporx Extra Arama Logo

Papiss Cisse: "Emekliliğe hazırım"
7
PAPISS CISSE AÇIKLADI
Fenerbahçe'nin sezon başında kadrosuna kattığı, fazla forma şansı bulamayan golcü oyuncu Papiss Cisse, ülkesinde bir televizyon kanalına röportaj verdi ve futbolu bırakmaya hazır olduğunu ifade etti. İşte Cisse'nin sözleri...
6
"TÜRKİYE'NİN REAL MADRID'İ"
35 yaşımda Fenerbahçe'ye transfer oldum. Bana 35 yaşında Fenerbahçe gibi bir kulübe transfer olabilen Afrikalı bir oyuncu söyleyin. Fenerbahçe, Türkiye'nin Real Madrid'i, 30 milyondan fazla taraftarı var. Kendimle gurur duyuyorum, kendimi anlatırken mutlu hissediyorum.
5
"TEMBEL BİR İNSAN DEĞİLİM"
Bu noktaya gelmek için çok çalıştım, sıcacık yatağımda yatarak buralara gelmedim. Sabahları erken kalktım, takımla çalıştım, eve geldiğimde de bireysel olarak idman yaptım. Evde bir spor salonum var. Tembel bir insan değilim, hayatımı bu şekilde de kazanmak istemem, bunu sevmiyorum.
4
"KENDİMİ, BIRAKMAYA HAZIRLADIM"
Biliyorum, bir gün kariyerim sona erecek. Mental olarak buna hazırım, kendimi hazırladım. Emekli olmaya hazır olmayan çok fazla oyuncu var, bıraktıklarında da büyük bir şokla karşılaşıyorlar.
3
"EMEKLİLİĞE HAZIRIM"
Uzun zamandır kendime, 'Papiss, bir gün kapıyı çalacaksın, açacaksın ve başka şeyler yapmak için adım atacaksın' diyorum. Psikolojik olarak da mental olarak da emekliliğe hazırım. Bugün bile bırakmaya hazırım. Benim hedefim, kapıyı açtığımda başımın dik olması.
2
"2012'DE BAYERN İSTEDİ"
2012 Afrika Uluslar Kupası öncesinde menajerim Bayern Münih'in beni istediğini söyledi. Ancak Senegal ile Afrika Kupası'na katılmamam gerekiyordu. Ona Senegal'i seçtiğimi söyledim. Gençtim ve önümde uzun bir gelecek vardı. Birkaç gün sonra bu sefer Portsmouth'tan teklif geldi ve onlar da aynısını istiyordu. Bunları kabul edemezdim.
1
"MİLLİ TAKIM MECBURİYETTİR"
Senegal Teknik Direktörü Aliou cisse benim kardeşim, beni almama kararı ona kalmış. Beni çağırırsa, tekrar milli takıma giderim, bu bir mecburiyettir, düşünülemez. Çünkü ben bir Senegalliyim.