Arama Logo

Osman Şenher: "Bizim aşkımız formaya"
7
OSMAN ŞENHER'İN SÖZLERİ

Milliyet yazarı Osman Şenher, Galatasaray'ın Adana Demirspor'u 3-2 mağlup ettiği maçı değerlendirdi.

OSMAN ŞENHER'İN SÖZLERİ
6
"BİZİM AŞKIMIZ ARMAYA"

"Galatasaray taraftarı dün gece yine sahadaydı. Maçtan önce 36 bin taraftar futbolcuları tribüne çağırdılar, “Bizim aşkımız size değil formaya. Bunu böyle bilin” diyerek oyunculara mesaj verdiler."

\
5
"KEREM BENCİLLİK YAPMADI"

"Evet, ilk golü Galatasaray kiralık gönderdiği Yunus Akgün’ün vuruşuyla yemesine rağmen maçta bölüm bölüm de olsa bütün takım istekli, arzuluydu. Arkadaşları Gomis’i çok rahat topla buluşturdular. O da rakip markaj yapmayınca çok rahat toplara vurdu, goller attı. Kerem “ille gol atayım” diye bencillik yapmadı. Dün gece takımın çok önemli bir parçasıydı. Adana Demirspor’un sağ tarafını bayağı hırpaladı. Gol attı, attırdı ve çok akıllı işler yaptı."

\
4
"ÇOK ÖZVERİLİ ÇALIŞTI"

"Berkan benim de çok eleştirdiğim bir futbolcu; ama şunu unutmamak lazım takımın en öz veri ile çalışan, faydalı olmak isteyen futbolcusu. Dün Pulgar ile beraber iyi işler yaptılar. Orta sahadaki üstünlüğü en azından rakibe kaptırmadılar. Gol vuruşları da yaptı Berkan... Ya rakipten döndü ya da kaleci kurtardı. Dünkü Berkan’a sözüm yok ama bu kadar istekli, arzulu oynamasının birinci sebebi taraftar ikinci sebebi Pulgar... Pulgar kiralık gidecek. Keşke bonservisi alınabilse ancak bunun mümkünatı yok."

\
3
"BOEY DE YILDIZLAŞTI"

Sağ bek Boey... En çok eleştirdiğim, aksayan futbolculardan bir tanesiydi. O da dün gece yıldızlaştı. Her şeyini ortaya koydu. Hiç durmadı. Bilhassa ofansif anlamda Adana Demirspor defansına bayağı baskı yaptı. Bana sorarsanız “bu sene kaç maç böyle oynadı” diye, aklımda kalan tek maç yok."

\
2
"İNŞALLAH BABEL İLE UZATILMAZ"

Gomis’i eleştiriyoruz. Evet ağırlaşmış. Bunu da kabul ediyoruz. Fakat topa vurmasını çok iyi beceriyor. İlk defa geldi geleli bu kadar olumlu gol pasları aldı. O da kalitesini gösterdi. Babel, kendini yırtıyor. Ne kadar doğru bilmiyorum, önümüzdeki sezon da kalmak istiyormuş. Dün gece de iyi futbol oynadı, faydalı oldu. Ama Galatasaray’ın yeni başkanı ve yönetimi inşallah Babel’in sözleşmesini uzatmaz.

\
1
"YAŞANANLAR ONU ÇOK ETKİLEMİŞ"

"Halil Dervişoğlu da gidecek. Dün gece takımının en durgun futbolcusuydu. Çocuk bir şeyler yapmak istiyor ama belli ki, kulüpte yaşananlar onu kötü etkilemiş. Adana Demirspor’a gelince... Montella, takımına gerçekten iyi futbol oynatıyor, sistem hocası... Ama Adana Demirsporlu futbolcuların çoğu kafalarında bu sezonu kapamışlar. Galatasaray kadar mücadele etmediler. Sonuçta galibiyeti hak eden İstanbul’un sarı-kırmızılı takımıydı."

\