Sporx Extra Arama Logo

Önder Özen'den yabancı sınırı tepkisi
8
ÖNDER ÖZEN YORUMLADI
Önder Özen, beIN Sports ekranlarında gündemdeki yabancı sınırını değerlendirdi ve transferde öne çıkan gelişmeleri yorumladı. İşte Önder Özen'in sözleri...
7
"KALİTEYİ ARTTIRAMAZSIN"
(Yabancı sınırlaması kararı) Bu kadar çabuk vazgeçilmez verdiğiniz karardan. Hemen vazgeçmeyin, devam edin. Sadece Türk oyuncu adedini artırırsınız, kalitesini artıramazsınız.
6
"SAYILARLA ÇÖZEMEZSİNİZ"
"Oyuncu yetişmemesinin, yabancı oyuncularla hiç alakası yok. Yabancı sayısının 0 olmasıyla, 1, 14,18, 66, 3, 4, 5 olmasıyla da alakası yok. Sayılarla hiç alakası yok. Sadece 1 konuyla alakası var, oyuncu yetişmemesi kendi içinde bir sorundur. Siz, çatıya bir kriter getirerek, temelle ilgili sorunu çözemezsiniz, çürük temeli çözemezsiniz."
5
"GERÇEK DEĞERİNİ BULUR"
Bir pasla veya çalımla, bir veya birkaç oyuncuyu oyundan düşürebilmek, birkaç rakip oyuncuyu oyunun dışına itebilmek en önemli özelliklerden bir tanesidir. Abdülkadir Ömür bunların ikisini de yapabilen bir oyuncu. Bugün değilse yarın, gerçek piyasa değerini bulur. Kuvvetli, çabuk, teknik oyuncuları arar, bulursunuz. Tekniği, hızı hepsini bir araya getirebilen oyuncuları kolay kolay bulamazsınız.
4
"REDDEDİLMESİ DOĞRU"
Abdülkadir için 17 milyon euronun reddedilmesi, evet, doğru. Eğer böyleyse doğru. Çünkü yeni piyasa koşulları oluşacak. Bir de Trabzonspor'un orta vadeli planları içerisinde mutlaka Abdülkadir olmalı. Trabzonspor'un Şampiyonlar Ligi'nde oynayabilmesi, Abdülkadir'i Şampiyonlar Ligi'nde birkaç maç sunabilmesi, rakamı başka bir yere, başka bir seviyeye getirir. Fransa'da da iki kategorik düzenden, Nice, ikinci kategoridekilerden bir tanesi. Neden yukarıdakilerden bir tanesi veya diğer ülkelerden biri istemesin?
3
"BU BAŞARIYI GÖREMEZDİNİZ"
Trabzonspor'un bütün oyuncuları çok revaçta. O sebepten baş ağrıları olabilir. Başkan, onun önünü kapatmak için bu yolu tercih etmiştir. Trabzonspor'da; huzurlu bir çalışma ortamı, ödeme düzeni, verdiği sözleri tutan bir yönetim, oyuncuları kandırmayan bir yönetim olmasa, aynı başarıyı gösteremezsiniz.
2
"ZİRVE YAPTILAR"
Trabzonspor'da oyuncuların neredeyse tamamı, kendi performanslarının zirvesini yaptılar. Genç oyuncular da, olgun oyuncular da. Nwakaeme, hiçbir yerde sunamadığı katkıyı Trabzonspor'da sundu. Oradaki futbol ortamının iyi organize edilmiş olmasına bağlarız. Başkanın başarısıdır bu.
1
"SAYGIDEĞER BİR İNSAN"
Mustafa Cengiz'e geçmiş olsun demek isterim. Sadece değerli bir başkan değil, aynı zamanda değerli de bir insan. Çok iyi bir profil, saygı değer bir insan. Geçmiş olsun. Umarım hep sağlıklı şekilde, hem kulüpteki görevine hem kendi hayatına devam edebilecektir.