Sporx Extra Arama Logo

Önder Özen'den Sergen Yalçın yorumları
8

SERGEN YALÇIN SÖZLERİ

Önder Özen, beIN Sports ekranlarında Beşiktaş'ın teknik direktörlüğüne Sergen Yalçın'ın getirilmesini yorumladı.
7

"SIÇRAMA OLABİLİR"

Sergen Yalçın'ın bugüne kadarki çalışmalarına bakarsak, geldiği takıma ivme verdiğini görebiliriz. Sezon ortasındaki değişimler genelde ilk birkaç haftada küçük bir sıçrama yapabilir ama Sergen Yalçın'ınkiler küçük sıçrama ile kalmadı.
6

"İZLENİMLER OLUMLU"

Oyuna şekil vermiş olması, oyunu düzeltmiş olması, Malatya'daki iyi gidişi... İzlenimler Sergen Yalçın ile ilgili olumlu. Ben öncelikle bir sıçrama yapabileceğini düşünüyorum.
5

"ZAMAN VERİLMELİ"

Oyuncuların kendi sihrini ortaya koyabilmesi daha kolay, o da sihrini ortaya koyan bir oyuncuydu ama teknik direktör olarak bu o kadar kolay değil. Ödeme düzeni ne durumda, transfer engelleri var... Kısıtlayıcılıkları da göz önünde bulundurularak, Abdullah Avcı'ya verilmeyen zamanın, Sergen Yalçın'a verilmesi doğru olur diye düşünüyorum.
4

"ZAMANI GELDİ DİYEBİLİRİZ"

Beşiktaş taraftarı çok seviyor, diğer takım taraftarları da ona karşı olumlu bakıyor. Bu da avantaj ama kadro defolu, bu unutulmamalı. Beşiktaş oluk oluk para akıtırken, kirazlar, vişneler gelecek derken, Samet Aybaba'ya gidilmedi, Avrupa'dan daha pahalı hocalara gidildi. Sergen Yalçın'a o dönemlerde görev gelmezdi, kulüpler böyle dönemlerde kendi insan kaynaklarına sarılır. O anlamda zamanı geldi diyebiliriz.
3

"OĞUZHAN SÜRPRİZ DEĞİL"

Oğuzhan'ın ayrılığı sürpriz değil, oyuncunun çıktığı yer Hollanda, Rotterdam'a yabancı değil. Orada yeni bir çıkış araması makul karşılanabilir.
2

"LJAJIC YÜKSELEBİLİR"

Oyuncuların performansında çıkış bekliyor Sergen Yalçın gelince insanlar. Yapabilir mi, yapabilir. Özellikler yerli oyuncular ya da mizaç olarak bize benzeyen oyuncular, biri Ljajic mesela, onun dillerinden anlar.
1

"DEĞER KATABİLİR"

Genç oyuncular oynadı, Beşiktaş'ın alt liglerde oyuncuları var, Sergen Yalçın onlara da değer katabilir.