Sporx Extra Arama Logo

Önder Özen'den Beşiktaş-Rizespor maçı yorumları
12
ÖNDER ÖZEN'İN YORUMLARI

Süper Lig'de Beşiktaş'ın Çaykur Rizespor'u 6-0 yendiği maçı Önder Özen değerlendirdi. İşte Önder Özen'in yorumları...

11
GÖVDE GÖSTERİSİ

Süper Lig'de 17. hafta oynanıyor. Zaman zaman farklı skorlar çıktı ama ilk defa şampiyonluk favorisi takımın gövde gösterisi yaptığını gördük.

10
KADRO DA GÖSTERİ YAPTI

Aynı zamanda bu bir gelişim hikayesi. Kadro da gösteri yaptı. Larin, Rıdvan, Oğuzhan, Ersin... Hepsi üstüne koyarak gidiyor.

9
6-0'IN FAYDASI OLACAK

Beşiktaş'ın şut adedi de yüksekti. Malatya, içerideki Antalya, Kayseri gibi çıkmayacak rakipler de olacak. Bugün öndeki oyuncular pratik yaptı, vuruş pratiği yaptılar. Bu 6-0'ın o maçlara da faydası olacak.

8
SERGEN YALÇIN'IN SEÇİMİ BU

Beşiktaş yıllardan beri evinde yüzde 41 ile oynamamıştır topla. Rize'nin oyun planına istinaden Sergen hocanın seçimi bu. Yarın, çok kapananlara da Beşiktaş'ın silahı var. Pas ritmini yükselttiğinde yine yapabilir.

7
HASIC, TRABZONSPOR MAÇINDA...

Trabzonspor deplasmanındaydı Beşiktaş, ilk hafta, Hasic 11'deydi. Tamamen takım savunmasına odaklanmış bir Beşiktaş vardı. Hasic, rol çalmaya çalışmadan savunmayı yaptı. O gün o gerekiyordu, onu yaptı. Bugün vuruş yaptı. Adeleleri de kuvvetlenirse, hocasının dediklerini de yapar.

6
ABOUBAKAR, LUKAKU'YA BENZİYOR

Crotone - Inter maçı vardı, 2-0 Crotona öndeydi. Lukaku 4'e kadar hiç gol atmadı ama hepsini Lukaku yaptı. Aboubakar'ın tarzı Lukaku'ya çok benziyor, inanılmaz fizik gücüyle oynuyor. Kaleye giderken de, dururken de yanına yanaştırmıyor. Aynı zamanda oyun kurucu, döndüğünde de oyun yapıyor. Oğuzhan'a attığı pas, anahtar pas.

5
ROSIER'İN TEK SIKINTISI VAR

Rosier güçlü, cesur, topu biliyor. Bir tane sıkıntısı var, aşamayacağı bir sıkıntı da değil. El kol müdahalelerden kurtulsun, iyi sınıf oyuncusu. Hep takım savunması diyoruz ama biraz da N'Sakala'nın da, Rıdvan'ın da, Rosier'in de çabuk olması ikili mücadelelerin kazanılması ve geriye koşulmasında faydalı oluyor. Gol yenmemesini sadece Ersin ya da Vida Welinton üzerinden anlatamayız.

4
OĞUZHAN VE HASIC...

Oğuzhan ve Hasic'in, futbola odaklandığını söylüyor. Bu odaklanma, öğrenmesini sağlayacak birinci unsur.

3
GENÇLER AVANTAJ

Kartlar havada uçuşacak, sahalar ağırlaşacak, Allah korusun kovid vakaları olacak, o anlamda Beşiktaş'ta şu anda genç oyuncuların oynaması avantaj.

2
TAM ZAMANINDA GENİŞLETTİ

Beşiktaş'ta oyuncularla yapılan hamleler kadroyu genişletti. Hem de tam zamanında genişletti.

1
MANDZUKIC GÜÇ KATAR

Mario Mandzkuic dünya futbol piyasasındaki önemli hücumculardan biri. Takım oyununa çok yatkın Mandzukic. Çok belirgin santrfor özellikleri olan bir oyuncunun, sol önde de iyi performans vermesi önemli. Şampiyonlar Ligi finali oynadı, milli takım ile yaptıkları da ortada. Olursa ligimize ve Beşiktaş'a güç katar.