Sporx Extra Arama Logo

Önder Özen, Süper Lig'deki forvetleri yorumladı
8
ÖNDER ÖZEN'İN SÖZLERİ
Önder Özen, beIN Sports ekranlarında Süper Lig'deki forvetlerin performanslarını değerlendirdi ve dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
7
"SÖRLOTH BİR İSTİSNA"
"Sörloth ligimizde çok ciddi bir istisna. Çalım, hücum bölgesinde hala en büyük çözüm. İki ayağını da kullanıyor ama çalım atarken de ayak değiştirebilen bir oyuncu. Çalım atarken ayak değiştirebilmek çok önemli, çünkü ayak değiştiren oyuncunun vuruşu hangi ayağıyla yapacağını bilemezsiniz."
6
"FALCAO'NUN KAFA GOLÜ YOK"
"Falcao Porto'da oynadığı dönemde ceza sahasına bomba da atsanız çıkıp bir şekilde vuruyordu. Birinci özelliği, yüksek toptaki başarısıdır ama bu sezon hiç kafa golü yok. Akıcı bir kanat oyununuz varsa, santrforunuzu yüksek topla buluşturursunuz. Galatasaray, oyuncularının hız problemi sebebiyle bu oyunu oynayamadı."
5
"F.BAHÇE CEVAP BULMALI"
"Fenerbahçe'de takımın yapısı yüzünden, Vedat da çok yüksek eforla oynuyor. Bu kadar enerjik bir santrforunuz varsa, neden etrafındaki oyuncuların çok fazla golü veya asisti yok? Fenerbahçe, favori bir oyun oynamak istiyor ama santrforu ligde en fazla topla buluşan hücumcu. Güçlü oyun oynamak isteyen bir takımın santrforuna oyunda değil, kalenin önünde ihtiyaç duyarsınız. Fenerbahçe'nin buna cevap bulması gerekiyor."
4
"BURAK ÇOK ZORLANDI"

"Beşiktaş'ın hücumunda bu sezon hep sorun oldu. Burak'ın arkasında oynayan oyuncular iyi bir sezon geçirmedi, bu yüzden Burak da net gol fırsatı yakalamada çok zorlandı. 17 net gol fırsatından 11 gol atmış. İyidir."

3
"CRIVELLI PERFORMANSI İYİ"
Enzo Crivelli performansı, benim beklentilerimin çok üzerindeydi. Okan Buruk maksimum verim aldı. Oyuncu, lige çabuk adapte oldu ve her hafta gelişim gösterdi. Güçlü ve çalışkan bir isim. Bence daha gidecek yolu var.
2
"CISSE EGOLU OYUNCU"
Papiss Cisse kendini kanıtlamış ama biraz egosu olan bir oyuncu. Uyarıya rağmen kullanmaması gereken bir penaltıyı kullanmıştı. Şut çekmemesi gereken yerlerde şut çektiği de oldu ama yine de istatistikleri başarılı. Daha fazlası da olabilirdi.
1
"HAALAND'IN UCU BUCAĞI YOK"
Erling Haaland'da çok daha ötesinin olacağı kesin. Fizik olarak daha çok gelişecek, vuruş desen o da var. Ucu bucağı yok. Kendisini kırmızı halıda mutlaka göreceğiz.