Arama Logo

Önder Özen: "Galatasaray'ın oyununu bilim kurulu çözemez"
15
ÖNDER ÖZEN'İN YORUMLARI
Önder Özen, NTV ekranlarında Galatasaray'ın Kayserispor'a 3-0 mağlup olduğu maçı değerlendirdi.
14
"ORTADA GERÇEKLER VAR"
"13. resmi maçı oynadı Galatasaray, bazen kaybedersiniz. Büyük kulüplerin, büyük şampiyonluğun, çok iyi hocaların kötü sezonları olur ama büyük takım kimliğini ne olursa olsun görürsünüz. Ağır mağlubiyetler de olabilir zaman zaman ama bu takım büyük ve şanssız bir sezon geçiriyor dersiniz. Galatasaray büyük şampiyondur, Fatih Terim büyük şampiyondur, Galatasaraylı birçok oyuncu özel oyuncudur, uluslararası oyuncudur ama ortada gerçek var."
13
"HANGİ GALATASARAYLI OYUNCU FORMDA?"
"13 maç oynadı Galatasaray, Avrupa'dan elit bir takım olan Lazio karşısında da oynandı, orta üstü seviye PSV'yi de gördük, daha düşük seviye Randers'i de gördük. Ligimizde Trabzonspor karşısında oynadığını gördük, daha düşük profilli takımlara karşı da oynadı. Galatasaray'ın hangi oyuncusu formda? Aşağı yukarı bütün oyuncuları süre aldı, kaleciler dahil. Bana 1 tane formda Galatasaray oyuncusu söyleyin."
12
"1 TANE BİLE FOMDA OYUNCU OLMAMASI SORUN"
"Her zaman şöyle bir durum vardı, her şey ters giderdi ama Muslera vardı, görüyoruz ki artık o da formda değil. Bazen sahada teknik, taktik, strateji hataları olur ama oyuncuları nbirkaç tanesi formda olur. 1 tane formda Galatasaraylı oyuncu yok. 13 maç bitti, 1 tane formda oyuncunun olmaması ciddi bir gaf!"
11
"BİRİNCİ SANTRAFOR KİM BİLMİYORUZ"
"Galatasaray denemeler yapıyor. Atalay'ı da gördük, Morutan'ı sağda forvet arkası gördük. Cicaldau yoktu, Asunçao ilk defa oynadı vs. Stoper ikilisini bilmiyoruz, Marcao dönecek daha. Santrafor kim bilmiyoruz Diagne mi, Halil mi, Muhammed mi?"
10
"OYUNCU ARAYIŞI VAR, OYUN ARAYIŞI YOK"
"Hikmet Karaman'ın takımı bir kimlik ortaya koydu. Koşuyla baskı yaptı ve bir şey denemiş oldu. Bu gerçek bir denemedir bu. Tutmayabilirdi de ama tuttu. Derin bir savunma veya gerçek bir pas oyunu veya ritmli bir pas oyunu. Bunlar gibi bir deneme görmedik Galatasaray'da. Hep oyuncu arayışı var, oyun arayışı yok. Çıkıp 11 kişi oynuyor ama sadece oynuyor. Ne oynadıklarını tarif edemeyiz"
9
"FUTBOL BİLİM KURULU OLSA ÇÖZEMEZ"
"İyi veya kötü sonuç alsa da 7-8 tane ne oynadığını bilen bir takım var. Bilim Kurulumuz gibi Futbol Bilim Kurulu olsa bir araya gelse ne olduğunu anlayamazlar."
8
"3 YIL SONRANIN SÜPER GALATASARAY'I MI?"
"Samimi bir şekilde 3 yıl sonranın süper Galatasaray'ını oluşturmak istiyorsanız Diagne o fotoğrafın dışarısında kalır. Galatasaray'ın miras olarak bırakmak istediği bu takımda Diagne, Babel olmayacak. 3 yıl sonranın planı yapılıyor gibi görünmüyor"
7
"DIAGNE'YE SARILMAK BUGÜNÜ İSTEMEKTİR"
"Diagne'ye sarılmak bugünü istiyorum demektir. Feghouli, Babel 3 yıl sonranın dışarısında kalır. Kerem mi, Halil mi forvet olacak onlar beklenir."
6
"FİZİK OLARAK GALATASARAY SIFIR"
"Bir oyuncunun formda olduğunu ilk olarak fiziksel olarak onu görür, ya hareketlidir çeviktir atletiktir. Teknik olarka birleştiremese bile hareketini görürsünüz. Fiziksel olarak şu anda Galatasaray sıfır. Teknik olarak da inanılmaz bir uyum sorunu var. Birbiri ile uyumlu hiç 2 oyuncu bulamaz mısınız? Takım kötüdür, stoperler uyumludur veya sağ sol bekler. Orta sahadaki ikili sizi ayakta tutabilir bazen mesela. Şu anda öyle bir görüntü yok"
5
"NE COŞKU, NE HEYECAN VAR"
"Psikolojik faktörler de çok önemli. Eğer sahada kazanmak isteyen arzulayan futbolcular varsa bu görülür. Taraftarlar izleyenler kimler varsa bunu görür. Kenarda kalanlar, yedektekiler adanmışlık seviyesini görürler ve oynamamaya bile razı olurlar. Coşku, heyecan hiçbiri yok. Veya isyan edişiniz yok. Kasımpaşa, Trabzon'da maçları ver. Alanya'ya pozisyon bulamadan kaybet.."
4
"MAÇI ÇEVİRMEK İÇİN ATALAY OYUNA GİRDİ"

"3-0'a sahici bir isyan eden oyuncusu kim? Altyapıdan çıkan Atalay mı? En pahalı oyuncusu mu, kim? İsyan bayrağını taşıyan kim? Psikolojik durumunu da gösteren bir şeydir bu."

3
"DURAN TOPLARI YARATICILIKTAN UZAK"
"Kayserispor'un attığı ilk golde organizasyon var. Topun oraya gelişi hepsi çalışılmış. Galatasaray savunmasının da iyi çizilmediğini de gösteriyor. Bir kaç yıldır Galatasaray'ın duran topu karşılamada sorunları var, hücumda da duran top organizasyonları yaratıcılıktan son derece uzak. Uzaktan bam diye birisi ortalıyor bu kadar."
2
"HİKMET HOCA TREND OYUNLARA HAKİM"
"Hikmet hoca kafa yoruyor böyle şeylere. Hikmet hoca kendisine gelen tekliflere kadrosu iyi kötü diyerek seçemedi. Kim gelirse kabul etmek zorunda kaldı. Oyuna, oyunculara, trend oyunlara alternatif oyunlara ilgisi olan, duran toplar konusunda da ciddi bir databankı olan bir teknik adam. Bugün onun bir örneğini de gördük"
1
"20 MİLYON EURO HARCANDI, GÜÇLENEMEDİLER"
"20 milyon euronun üzerinde bir transfer harcaması yapıldı, henüz şu mevkisi geçen sezondan daha güçlü oldu dediğimiz bir yeri yok. Beşiktaş, Trabzonspor gibi takımların güçlendiğini görüyoruz."