Arama Logo

Okan Buruk'tan 2-2 yorumu!
16
OKAN BURUK'UN SÖZLERİ

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Kopenhag ile oynanan ve 2-2 biten maçın ardından konuştu.

OKAN BURUK'UN SÖZLERİ
15
"SONUNU İYİ BİTİRDİK"
"Şampiyonlar Ligi'nde savunma ağırlıklı bir takıma karşı bu kadar pozisyon ürettik. Şanssız bir gol yedik. 1-0 sonrası motivasyonu kaybettik. Sonrasında ikinci golü yedik. Oyuna girenlerin reaksiyonu iyiydi. İyi başladık, sonunu iyi bitirdik. Arada kötü oynadığımız bölüm oldu."
\
14
"GALATASARAY İYİ YOLDA"

"Zaha gol katkısı yaptı. Ziyech'i oynattık. Tete katkı yaptı. Bu oyuncular yeni geldi. Daha iyisi olacak. Tanguy Ndombele'yi de oraya sokmaya çalışıyoruz. Galatasaray iyi yolda."

\
13
"ÜÇÜ ATABİLİRDİK"
"Oyunu bırakmamak çok önemli. Üçüncü golü bulabilirdik. Net ataklar ürettik, doğru paslarla üçüncü gol gelebilirdi. İki golden sonra sadece biz değil, stat düştü. Önce biz onları oyunumuzla yükselteceğiz. Maçın ilk 30 dakikasında taraftar inanılmaz iyiydi. Takım savunmasını beraber yaptık. Bazen oyuncu düşüyor, burada devreye girmek lazım. Ben kenarda sürekli alkışlıyorum. Bu desteği verelim, oyuncular daha da güvenli olacaktır."
\
12
"GALİBİYETLER ALIRIZ"
"Kazanarak başlamak istiyorduk. Baştan bu oyunu oynadık. 1 puanı cebimizde görmemiz lazım. Şampiyonlar Ligi'nde herkes birbirinini yenebilir. 5 maç daha oynayacağız. İlk yarıdaki gibi oynarsak, galibiyetler alırız."
\
11
"ÇOK MUTLU DEĞİLİM"
"Çok mutlu değilim. Kazanarak başlamak istiyorduk. Ancak günün sonunda reaksiyon önemliydi."
 
 
\
10
"EN AZINDAN 2-2'YE GETİRDİK"

"Maçın başındaki hissiyatım, taraftarımızın da desteğiyle rahat kazanacağız diye bir his oluştu içimde. Yediğimiz gole kadar oyun üstünlüğü bizdeydi. İlk yarının sonuna kadar rakip kaleyi zorladık. 2. gole kadar farklı bir Galatasaray sahaya geldi. Oyuncular mental olarak düştü. Değişiklik yapmaya çalıştım. 2 tane oyuncu kulübeye geldiğinde 2. golü yedik. Daha sonra 2 oyuncu daha değiştirdik. Rakibin 10 kişi kalması, attığımız 2 gol, belki 3. golü bulabilirdik. Kötü kararlar da verdik. Duran topta orta yapıp gol aramak varken, pasla kullandık. Oyuncular etkileniyor özellikle geriye düşünce. Mental olarak düşüşler olabiliyor. Oyuncuları burada yukarıya çekmemiz gerekiyor. Maçın sonuna kadar destek vermek gerekiyor. Muhteşem bir taraftar vardı. Kazanmak istiyorduk, kazanamadık. Çok mutlu değilim. En azından 2-0'dan 2-2'ye getirdik."

\
9
"İNANIYORUZ, KORKMUYORUZ"

"Her oynamadığımız maç 3 puan olarak görülüyor. Buradaki takımların hepsi çok iyi takımlar. Bir sonraki maç da zor olacak. Bütün takımlar iyi, kaliteli. Herkes herkesi yenebilir. Bir kere bunu kabul ederek başlamak gerekiyor. Belli dakikalarda ortaya koyduğumuz oyunu devam ettirirsek önemli şansımız olduğunu düşünüyorum grupta. İnanıyoruz. Kimseden korkmuyoruz. Grupta her şey olabilir. Ne kadar iyi takımlar olsa da sonuçta bu futbol. Çok önemli bir karşılaşmaydı ama kaybetmedik geri dönüş önemliydi. Bunun takım üzerinde etkisi olacak."

\
8
"DAHA İYİ ŞEYLER YAPACAĞIZ"
"Zaha'yı oynattık, Ndombele'ye süre veriyoruz. Hakim ikinci maçına çıktı. Yüzde yüz hazır olmayan Galatasaray iyi şeyler yaptı. Yüzde yüz olduğumuzda daha iyi şeyler yapacağız."
\
7
"VERECEĞİNİZ KARARLAR ÖNEMLİ"
"Oyuncular hızlı hazırlanmıyor. Bandaj takıyor, tekmelik takıyor. 2-3 dakikalık bir süre. Bilemiyorsunuz, ileriyi göremiyorsunuz. İki oyuncu çağırdık çünkü iyi oynamıyorduk. 58. dakika değişiklik için geç değil. Ama o sırada golü yedik. Ama yine oyun oturmadı, 2 değişiklik daha yaptık. Hiç oyunu değiştirmeden maç bitiren hocalar da var. Dünya genelinde üst düzey oyunculara bakarsanız, 5 oyuncu değiştiren de çok yok. Biz de herkes kadro yapıyor, oyuncu değiştiriyor! Bu güzel, futbolun güzel yanı ama bir yandan da vereceğiz kararlar çok önemli. "
\
6
"BUNDAN SONRA DAHA İYİ OLACAK"
"Hakim Ziyech'in belli dakikadan sonra düştüğünü gördük. Zaha girecek ama kaç dakika oynayabilir? Ndombele kaç dakika oynayabilir? Burada hazır olmayan oyuncular var, bunu bilmek lazım. Herkesi hazırlıyorum. Zaha'ya iyi süre verdik. Bundan sonraki maçlar daha iyi olacak."
\
5
"İNCELEMEDİLER!"
"Mauro Icardi penaltı bekledi, el olabilir gibi gördüm ama ofsayt verdiler. İncelemediler."
\
4
"BUNU YAPMAMALIYIZ"
"Galatasaray olarak geriden daha iyi oyun kurmalıyız. Fernando Muslera'ya çok top oynadık. Bunu yapmamalıyız."
\
3
"YERLİ OYUNCULARA TEPKİ?"
"Yerli oyunculara neden bir tepki var?"

"Kaybederken oyuncu değişirken ıslık, tepki oluyor Kimi değiştirseniz tepki gelecek. Taraftar muhteşemdi maçın başında. Bu kadar kişi içinde ıslık çıkabiliyor. Bu azınlık, çoğunluk değil. Bize moral olan kısım bu. Taraftarın desteği çok fazla. Galatasaray çok başarılı bir takım, geçen senenin şampiyonu. En iyisini hep yapıyorlar. Maça da çok iyi başladılar. Bu tip duygusal tepkiler oluyor ama bunu azaltmak lazım. Herkes yanındakini uyarması gerekiyor. Galatasaray'a bağlılığımızı göstermeliyiz. Sahadaki herkesi destelemek zorundayız. Maça gelme amacımız bu. Futbolda bu var. Oyuncular da etkilenmemeli. Golü yedikten sonra oyunculardaki düşüşü gördüm. Bu profesyonel bir iş. Daha güçlü olmalılar. Hepimize bu oldu. Bunu bilerek duygusal davranmamalıyız. Bizim işimiz seyirciyi coşturmak."
\
2
"DAHA İYİSİNİ YAPACAK"
"Biz geride oynayamayız. Buna zorlayan oyuncu olursa, değiştiririz. Maç maç herkesi kullanacağız. Angelino kaliteli oyuncularımızdan. Gaziantep maçında çok iyiydi. İkinci yarı takımın düşüşüyle o da düştü. Angelino daha iyisini yapacak. O kalitede bir oyuncu. Performansını yukarı çekecek."
\
1
"BU SENE DAHA İYİ OLACAK"
"Geçen sene Galatasaray Ekim ayı sonu, Kasım ayı başı gibi en iyi futbolunu oynamaya başladı. Bu sene de çok daha iyi olacağız."
\