Sporx Extra Arama Logo

Nihat Özdemir'den Mesut Özil ve limit açıklaması
9
NİHAT ÖZDEMİR'DEN MESUT SÖZLERİ
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Milliyet Gazetesi spor yazarı Attila Gökçe'ye Fenerbahçe'nin dev transferi Mesut Özil'i değerlendirdi. Başkan Özdemir futbol dünyasında büyük ses getiren transfer ile ilgili ilk kez konuştu. İşte Attila Gökçe'nin yazısından o bölüm...
8
NİHAT ÖZDEMİR FARKLI BAKIYOR

"Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’e de sordum Mesut’un gelişini. Başkan çok farklı bakıyordu:

7
"BAŞARILI VE GÜZEL TRANSFER"

"Her bakımdan başarılı ve güzel bir transfer. Bir kere futbol rekabetimize kalite katacak. Süper Lig maçlarının TV’den izlenme oranları artacak. İnşallah tribünlerimizi de seyircilerimize açtığımızda sadece Fenerbahçe taraftarları değil, Türkiye’nin her ilinde futbolseverler onu çıplak gözle seyretmek için de statlara gidecekler.

6
"DEMEK Kİ BURADA BİTİRECEK"

"Yapılan anlaşma 3,5 yıllık. Demek ki kariyerini burada sonlandıracak. Bu çok önemli bir karar. Varını yoğunu Türk futbolu için verecek. Genç futbolculara örnek olacak"

5
"MARKA DEĞERİNİ ARTTIRIR"

"Mesut, hem sevdiği ata yurduna, hem de özlediği takımına kavuştu. Hem sportif, hem sosyal, hem de Süper Lig’in marka değerini artıran büyük bir olay. Başarı diliyorum.”

4
"LİMİTLER AŞILAMAZ"

TFF Başkanı’na ara transfer döneminde limitlerin aşılıp aşılmadığını sordum: “Kesinlikle aşılmaz, aşılamaz” dedi ve ekledi, “Hiçbir kulübümüz limit aşımı yapmaz. Niye? Lisansları biz veriyoruz. Aşarlarsa lisans vermeyiz de ondan!”

3
HAKEM DEĞİŞİKLİĞİ TESTLE İLGİLİ

Başkan ayrıca Antalyaspor Trabzonspor maçında hakem değişikliğinin doğrudan doğruya Covid 19 testiyle ilgili olduğunu ve “negatif” raporu gelir gelmez görev değişikliği yaparak Ali Palabıyık’ı görevlendirdiklerini anlattı.

2
"MESUT'UN FENERBAHÇE SEVGİSİ"
Attila Gökçe, Mesut Özil ile ilgili kendisi ise şu ifadeleri kullandı; "Mesut Özil’in 47 milyon Euro’ya transfer edildiği Arsenal’deki yıllık ücreti 18,5 milyon Pound… Yaklaşık 187 milyon TL. Transfermarkt’taki güncel değerinin 5 milyon Euro olduğu yazılı. Mesut’un kalan son altı ayda Arsenal’de vazgeçtiği parayı hesaplamanızı öneririm. Buradan anlaşılıyor ki Mesut, para-pul hesabı yaparak kulübünde kalmakta direnen bir çok futbolcudan çok farklı düşünüyor.Fenerbahçe sevgisi, kariyerini dışlanarak değil alkışlanarak tamamlama isteği kuşkusuz bu transferi etkileyen en önemli nedenlerdir."
1
"MESUT'UN ALACAĞI PARAYI ÖĞRENDİM"

"Mesut’un Fenerbahçe’den alacağı parayı öğrendim. Resmi açıklama olmadığından burada yazmayı doğru bulmuyorum. Ancak takımdaki en yüksek ücret olacağını biliyorum. Bu paranın bonusları da olacak. Transferin gerçekleşmesinde Acun Ilıcalı’nın “sponsorluk” katkısı da önemli. Yeni Exxen platformunda Mesut Özil’in çok özel içerikleriyle bir yayın ayrıcalığına sahip olacağını düşünüyorum. Transferin bir bölümü ücretli platform Exxen’den karşılanacak.Mesut Özil’in Real Madrid’den ayrılmasına, o dönemde menajerliğini üstlenen babası Mustafa Özil ile Başkan Florentino Perez arasındaki tartışmanın neden olduğu da anlatılır. Bu defa böyle bir tartışmanın yaşanma olasılığı yok. Mesut, eşi Amine ve kızı Eda, Londra-İstanbul yolculuğunu Başkan Ali Koç’un tahsis ettiği uçakla yaptılar.Geçen hafta Mesut’un Fenerbahçe’ye yürüyerek değil koşa koşa gelmesi gerektiğini yazmıştım. Hayır, koşmadı. Gördünüz, uçarak geldi!"