Sporx Extra Arama Logo

Mustafa Cengiz'den flaş açıklamalar
12
MUSTAFA CENGİZ'DEN FLAŞ AÇIKLAMALAR
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, GSTV'de gündemle ilgili açıklamalar yaptı.
11
"209 MİLYON ZARAR ETTİK"
Bana haksız saldırılıyor. Gece bir hastagh gördüm, 'Aslan sponsoruna hazır'. Taraftar bir topik açmış, bunun aslı Galatasaray'a maddi destek. Müthiş duygulandım. Yorumları okudum. Genel olarak taraftarımızın kulübe, maddi duruma sahip çıkmaya çalıştığını gördüm. Aynı anda 209 Milyon TL zarar bildirdik. Biz çok ciddi denetime tabiyiz. Bu 6 aylık zarar. 
 
 
10
"UEFA'YA SÜREKLİ ANLATIYORUZ"

Pandemiden ötürü herkeste çekinme başladı. Gelirler düştü. Giderlerimiz kur farkından %60 arttı. 70 Milyon TL'lik artıdan, 209 Milyon TL'lik eksiyle geldik. Bu limitlerimizi sıkıntıya sokacak. UEFA ile sürekli görüşüyoruz, durumu anlatıyoruz.

9
"ASLAN GİBİ SPONSOR"

Taraftarımıza çok teşekkür ederim, 'Aslan gibi sponsor' hastagh başlığı çok güzeldi. EURO ve TL hesap numaraları açıklanacak. Bağış için açıklayacağız. Socios var. Ayrıca SMS de açıklayacağız. 5 TL değil, en az 100 TL olacak. 5 TL verenler dua etsin, onların duası da bizi kaldırır.

8
"İLK OLARAK BEN 500 BİN BAĞIŞLIYORUM"

Galatasaray için her zaman hayır duası beklerim. Biz Galatasaray için varız. Çok duygulandım. Bunu buradan ilan edeyim. 1 Milyar TL'lik bağış kampanyasıyla iligili izni geçen sene aldık, Nisan ayında bitiyor. Herkesten önce bu izni aldık. Biz bu izni kullanmadık. Kendi yağımızla kavrulduk. İlk destek olarak ben 500 bin TL bağışlıyorum. Değerleri taraftarlarımızı, izinleri olursa sitemizde yayınlayacağız.

7
"ALBAYRAK DA 500 BİN BAĞIŞLIYOR"
Abdurrahim Albayrak da 500 Bin TL bağışlıyor. Ağaların eli tutulmaz. 
6
"ULAŞ BAYRAM'I ŞEHİT VERDİK"

Taraftar gruplarımız destek olmuşlar. UltrAslan da var. Sağ olsunlar. Ulaş Bayram rahmetli oldu, İzmir depremine yardım için gitti. Orada virüsü kaptı. Orada 20 tane UltrAslan üyemiz virüs kaptı. Ulaş'ı şehit verdik, işin aslı bu. UltrAslan'a da çatarken dikkatli olalım. Ben de çatıyorum onlara ama haksızlık yapmayalım. Bunları görmek insanları mutlu ediyor. Bu stat rengarenk süsleniyor, bunu kim yapıyor. İşini, gücünü bırakıp geliyor. Bundan para olan yok. Herkes hata yapabilir. Ben de pot kırmakta ünlüyüm. Sanırım şimdiye kadar kırmadım sanırım.

5
"BUGÜN DE TRANSFER GÖRÜŞMESİ YAPTIK"

Hocamızın transfer istekleri açık. Görüşmelerimiz devam ediyor. Bugün de görüşmelerimiz oldu. Bizim verme gücümüzle karşı tarafın istediğinde baya fark var. Karşı taraft da iyi niyetli, onlar da haklı. Empati de yapmalıyız. İnşallah bir noktaya geliriz.

4
"DÜNYAMIZ GALATASARAY"

Taraftar emin olsun, biz yatmıyoruz. Dünyamız Galatasaray. Oğlum, Abdurrahim Bey ve Yusuf Bey de işin içinde. Biz hayatımızı veriyoruz. Hastalık anlamında demiyorum. Yusuf ameliyat oldu, Abdurrahim Bey'in rahatsızlıkları oldu. Herkes ömrünü veriyor.

3
"EVİN OĞLU NE DEMEK?"

Disiplin Kurulu Yedek Üyemize attığı tweet'ten ötürü ayrımcılıktan ötürü ceza verdiler. Ali Koç ile hiçbir problemim yok, oturduğumuzda futbol dışında da konuşuyoruz. Ancak söylediği bir söz hoşuma gitmedi. Bir transfer için değerli bir transfer, açık konuşayım, Türk futbolunun marka değerini yükseltecek, itirazım yok. 'Birileri elin oğlu, evin oğlu evine geldi' demek nasıl mantıktır.

2
"ASLINI, TÜRKLÜĞÜNÜ REDDETTİ"

Aslını reddedip, Türklüğünü reddedene evin oğlu dememek gerek. Diğerleri o zaman kim? Türk futbolunda böyle ayrımcılık yapmayalım. TFF, buna ne diyecek? 'Yoksa muz uzatmak sağlığa faydalı' mı diyecek?

 

1
"HER AN TRANSFER İLAN EDEBİLİRİZ"
Her an transfer ilan edebiliriz. Ancak benimle, bizimle fotoğraf çektirmeden ve KAP'ta açıklanmadan hiçbir transfere inanmayın. Bütün söylenenler yanlış. Ağzımızdan duymadığınız sürece inanmayın. Transfer çalışmaları devam ediyor. Her gün, her saat bir şey olabilir.