Sporx Extra Arama Logo

Metin Tekin ve Tümer Metin'den Beşiktaş yorumu
9

"BIFOUMA GOL ATACAĞIM DİYE GİRDİ"

METİN TEKİN

"Oyunculara böyle yaklaşmak istemiyorum, daha pedagojik gençlerde ama profesyonellerde daha ciddi bakabiliriz. Güven 84'te oyuna girdim, ne yapayım ki diyor. Güven'in yüzünden mağlup oldu Beşiktaş. 6 dakika oynadım, 7 dakika da uzatma, 14 dakika, ne yapayım diyor. Penaltı yaptırdığını söylemiyorum, ilk golde nasıl çalım yediğini otursun, izlesin. O ben gol atacağım diye girdi. Kendisi o kadar kolay geçebiliyor mu rakibi, rakip izin veriyor mu? Güven gireceğim ve gol atacağım diye girdi, bu çok önemli. Genç oyuncular formayı böyle kazanacak."
8

"GÜVEN KENDİNİ NE ZAMAN GÖSTERECEK?"

METİN TEKİN

"Almanya ile yarı final, Colin Kazım kayıyor, yere düşüyor. Konsantrasyon eksikliği var. Sağlam durmaz, kayar düşer Lahm karşısında. Güven Yalçın da ne zaman 11'e girecek, kendini gösterecek? Burada gösterecek."
7

"UMUT NAYİR MÜMKÜN DEĞİL"

METİN TEKİN

"Umut Nayir, gitti 2 gol attı, harika ama umuyorum yanılırım ki Beşiktaş'ın ilk 11 santrforu olması mümkün değil. Ya gidecek bir alt seviyede banko bir takımın 11 oyuncusu olacak ya da Beşiktaş'ta 4 dakika orada oynayacak, benim gördüğüm bu."

6

"KOLAY DEĞİL"

METİN TEKİN

"Soru şu, Beşiktaş ne yapsa oyunu çözebilirdi. Kenarlara gitti, ortalar yaptı. Rakibin biraz üzerine gelmesini bekleyebilirdi. Bir tek, 2. yarı bilinçli olarak gitmeyebilirdi. 70 dakika rakip sahada oynandı. İlk yarının son 20 dakikasında baskıyı yapmışsınız, 2. yarıda başlarken acaba geride biraz bekleyelim diyebilir misiniz? Dur bir dakika, haydi topu verelim demek kolay değil."
5

"DÜNYA KAPALI DEFANSLARI AÇIYOR"

METİN TEKİN

"Abdullah Avcı'yı eleştiriyoruz, ne oynasaydı, maçı kazanırdı. Hız vardı, tempo vardı, baskı vardı. Dünya kapalı defansları açıyor, Galatasaray'ın kapalı defansı nasıl açılıyor, Mbappe ile Neymar ile açılıyor."
4

"ELNENY ATSA..."

METİN TEKİN

"Kenar ortaları çok önemli, çok önemli. Kısa koşuyu Abdullah Avcı yapmayacak. Elneny atsa 1-0, bitecekti. Eleştirel bakmak için söylüyorum, Abdullah Avcı'ya baktığımda hatasını çok fazla bulamıyorum."
3

"BUGÜN O GÜNLERDEN DEĞİLDİ"

TÜMER METİN

"Oyunun heba olmuş bir ilk yarısı ama 2. yarıda Malatya'nın golüne kadar olan periyotta da olağanüstü bir baskı kurduğunu söylemeliyiz Beşiktaş'ın. Derbi öncesi 6'da 6 ile gelmişsin, moraller yüksek, olağanüstü bir destek var. Beşiktaş'ın daha güçlü iç saha oyunlarına tanık olduk, bugün o günlerden değildi. Roco'nun ortaya ayak içi vurduğu top, bir tane Burak Yılmaz kafası, bir tane Ljajic'in vuramadığı kafa ve Elneny'nin diziyle vurduğu top. Malatyaspor ne yaptı? Bifouma'nın golüne kadar neredeyse Karius'u göremedik. Bu olağanüstü baskıdan gol çıkaramadı Beşiktaş. Derbi öncesinde Fenerbahçe gibi bir darbe aldı Beşiktaş."

2

"ÇOK STATİK KALDILAR"

GÜNTEKİN ONAY

"Beşiktaş son 20 metreye kadar iyi, son 20 metrede yetersiz. Burak da, Umut da çok statik kaldı."

1