Sporx Extra Arama Logo

Mesut Özil'in Fenerbahçe'ye transferi için kim ne dedi?
6
TÜRKİYE MESUT ÖZİL'İ KONUŞUYOR

Sabah Gazetesi yazarları Gürcan Bilgiç, Levent Tüzemen, Ali Gültiken, Ömer Üründül ve İskender Günen; Mesut Özil'in Fenerbahçe'ye transferini değerlendirdi. 

5
MESUT'UN İSTEDİĞİ HOCA GELİR

LEVENT TÜZEMEN: F.Bahçe bu transferi yaparak rakipleri üzerinde ciddi bir psikolojik baskı oluşturacaktır. F.Bahçe'de artık oyun planı Mesut Özil'e göre kurulacaktır. Hatta hangi oyuncularla oynayacağını da Mesut Özil belirleyecektir. Erol Bulut, Mesut'a ayak uydurursa göreve devam eder, uyduramazsa Özil'in belirleyeceği bir isim F.Bahçe'nin başına gelir. Çünkü bu tür oyuncularla çalışabilmek için kulübedeki teknik adamın da CV'si çok güçlü olmalıdır.

4
FENERBAHÇE İÇİN BİR RÜYA

GÜRCAN BİLGİÇ: Bir rüya gerçekleşti. Evinde Dünya Kupası sevinç fotoğrafı olan, Bundesliga, La Liga ve Premier Lig'den hatıra formaları olan bir oyuncu. Hem camiaya hem de takıma güven veren, zor anlarda devreye girecek, gerçek bir yıldız alınıyor. Takıma neler katacağını hayal ediyoruz ama gerçekler için bekleyeceğiz. Uzun zamandır oynamıyor, fizik olarak ne durumda bilmiyoruz. Yetenek kaybolmaz ama kış şartları, Süper Lig'in sertliği, rakiplerin dikkatini üstüne toplayacak olması Mesut'u zor sınavlara sokacak.

3
FENERBAHÇE'NİN MARKA YÜZÜ OLUR

ALİ GÜLTİKEN: F.Bahçe'yi Avrupa'da ve dünyada isim olarak gündeme getiriş şekliyle önemli bir marka yüzü olur.Taraftara ve camiaya da heyecan getirir. Sağlıklı bir Mesut'un büyük katkısı olacaktır.

2
1 YILDIR OYNAMIYOR

İSKENDER GÜNEN: Mesut Özil tartışılmayacak bir oyuncu. Kariyeri belli. Savunmanın kilidini açan final paslarını en doğru yapan, yaratıcı oyuncu tanımlaması yapabileceğimiz isimlerin başında geliyor. Yalnız F.Bahçe'ye ne denli katkı yapar, onu şu anda yorumlamak kolay değil. Çünkü 1 senedir futbol oynamadığı da bir gerçek.

1
MESUT ÖZİL SORU İŞARETİ

ÖMER ÜRÜNDÜL: Sezon başından beri Erol Bulut'a yaptığım eleştirilerin iki odak noktası vardı. Birincisi; bu kadro riskli ofansif anlayışa uygun değil. İkincisi de gerçek yeri 10 numara olan Pelkas'ı kanat forveti olarak yanlış yerde kullanması. Kasımpaşa ve Alanya maçlarında Pelkas gerçek yerinde oynadı ve 6 puan geldi. Mesut konusunda da genel bir görüşüm var. Uzun süredir top oynamıyor. Bu bence en ciddi sorun.