Sporx Extra Arama Logo

Mehmet Demirkol'dan derbi yorumu!
9

DEMİRKOL'DAN DEĞERLENDİRME

Mehmet Demirkol, Galatasaray-Fenerbahçe maçı öncesi değerlendirmeler yaptı.
8

FREY BUGÜN 11'DE OYNAYABİLİR

Enerjisinden dolayı Frey de oynayabilir. Becerisinde dolayı değil ama. Soldado'da olabilir ama Soldado'nun son oynadığı maçlarda top gitmiyor resmen. Frey olabilir. Bunu söylediğime inanamıyorum aslında ama yetenek düşük ve pozitif görüntü sergiliyor.

7

BAŞKA BİR PLAN

Nagatomo ve Fernando’nun yokluğunda Galatasaray’ın oyunu kurma konusunda başka bir plana geçmesi gerekiyor. Ev sahibi için önemli olan oyun merkezini nerede alacakları.
6

BASKIYA MI GİRİŞECEK?

Fenerbahçe’nin stoperlerine topu aldırmayıp uzun mu vurduracaklar, yoksa stoperlerin topu almasına izin verip hemen baskıya mı girişecekler?
5

HIZLI BİR KANAT OYUNU

Fenerbahçe’nin 5’li bir savunmayla oyunu geride kabul etmesi daha beklenir bir durum. Böyle olacağı için Rodrigues ve Onyekuru’nun içeri doğru kıvrılacağı Ömer ve Linnes’in çizgiye basarak oynayacağı bir hızlı bir kanat oyunu bekliyorum
4

YÜZDE 70 ŞANSLI OLUR

Kritik görev hem oyun kurulumu hem de hızlı çıkma girişimlerinde Donk, Belhanda ve N’Diaye’nin oyunları. Eğer kart sorununa girmezlerse 70’ten sonra fizik olarak düşen rakiplerine karşı yüzde 70 şanslı olurlar.
3

KOLAY KONSANTRE

Fenerbahçe için Cocu sonrası ilk maçın Galatasaray karşısında olması bir şans. İstedikleri bozan oyunu oynayıp savunmada kalmaları eleştirilmez. Ayrıca konsantrasyon sağlamak da kolay olacaktır.
2

HATA YAPMAZLARSA...

Koeman büyük ihtimalle 5’li bir savunmayla kontra oyunu isteyecek. Eğer büyük savunma hataları yapmazlarsa Hasan Ali, Elijf ve Benzia’nın driplingleriyle oyunu ileri taşımaya çalışacaklar.

1

YÜZDE 50 ŞANSLARI OLUR

Bu üç oyunun performansı Fenerbahçe için her şey... Ancak bu planın tutması için atan ve tutanın seviyesini yükseltmesi şart. Özellikle Harun ve Soldado’nun standartlarının çok ötesine çıkmaları gerekiyor. Eğer orta sahada hızlı paslarla çıkarlarsa karta yakın Galatasaray orta saha ve savunmasının direncini düşürüp coşkularını köreltebilirler. Bu durumda yüzde 50 şansları olacaktır.