Sporx Extra Arama Logo

Maurizio Gherardini canlı yayında açıkladı: "Shane Larkin"
7
GHERARDINI, CANLI YAYINDA AÇIKLADI

Fenerbahçe Beko Genel Menajeri Maurizio Gherardini, İtalyan basınına konuştu.

6
"İPTAL KARARINA MECBURDUK"

Gherardini, EuroLeague'in iptal edilmesiyle ilgili olarak, "EuroLeague, sezonu devam ettirmek adına elinden geleni yaptı ama yüzde 100 güvenliği sağlayamayacağını anlayınca bundan vazgeçti. Çok yazık oldu. Tüm ülkeler adına yapılan detaylı analizlerden sonra bu karar verildi. 1 aydan önce tüm sınırların açılması beklenmiyor zaten. Acı verici bir karardı ancak verilmesi gerekiyordu." ifadelerini kullandı.

5
"F4'E DOĞRU İVME YAKALAYACAKTIK"

Fenerbahçe'nin geride kalan sezonunu da değerlendiren Gherardini, "Sezon başının çok zor geçmesini bekliyorduk zaten. Tecrübeli oyuncularımız sakattı. Dünya Kupası'nda oynayan çok oyuncumuz vardı. Ancak, zaman geçtikçe toparlandık. Vesely'nin geri dönüşüyle birlikte takımımız ivme kazandı ve tekrar playoff resminin içine girdik. Final Four'a doğru çok büyük ivme yakalayacağımızı düşünüyorduk." yorumunu yaptı.

4
"SEZONUN MVP'Sİ SHANE LARKIN"

EuroLeague'de sezonun oyuncusu ile ilgili gelen soruya İtalyan menajer, "Bana göre sezonun MVP'si Shane Larkin'di. En üst seviyede çok istikrarlı oynadı. Hiçbir oyuncu, Larkin'in seviyesine yakın bir performans bile gösteremedi. Larkin'den sonra en iyi oyuncu Nikola Mirotic'ti. Ardından, Chris Singleton'ı çok beğendim. İstikrarlı bir şekilde katkı verdi. Hemen hemen her oyuncunun çok istikrarlı katkı vermesi de Anadolu Efes'i zirvede tutan faktörlerden biriydi." dedi.

3
"TÜRKİYE LİGİ, ÇOK ZOR"

Türkiye ile İtalya basketbolunu karşılaştıran Gherardini, "Buradaki sezon daha yorucu. Kaliteler bence hemen hemen aynı. Ancak, Türkiye'de rekabet ve baskı çok daha fazla. Türkiye Ligi, asla nefes almanıza izin vermiyor. 5 yabancı kuralı nedeniyle seçimlerimiz sürekli doğru olmalı. Eğer yapamazsak, sakatlıklarla mücadele ederiz." diyerek sözlerini sürdürdü.

2
"HAZİRAN AYINDA CEVAPLAR ARAYACAĞIZ"

Gherardini, koronavirüsün kulüplerin ekonomilerinde yaratacağı etki üzerine gelen soruya, "Tüm kulüpler bundan olağanüstü bir şekilde etkilenecek. 2 sezon boyunca olumsuz etkiler olacak. Sponsorlar ve bilet gelirleri nasıl olacak. Bu sorulara cevap vermek gerekiyor. Her takım haziran ayını bazı sorularına gerçekçi cevaplar bulmaya ayıracak bence ve vereceği cevaplara göre yoluna devam edecek." ifadelerini kullandı.

1
"EUROLEAGUE MALİ MODELİ, SÜRDÜRÜLEMEZ"

EuroLeague'deki finansal yapının sürdürülemez olduğunu belirten Gherardini, "Bence elimizdeki ürünü iyice düşünmeli ve nelerin yanlış olduğunu görmeliyiz. Koronavirüsten önce bile EuroLeague'de çok büyük sorunlar vardı. EuroLeague'in finansal modeli sürdürülemez. Gelirlerimiz ile giderlerimiz arasındaki fark çok büyük. Koronavirüs sonrası sürdürülebilir ve gerçekçi modeller üzerine kafa yormalıyız." sözleriyle konuşmasını noktaladı.