Arama Logo

Levent Tüzemen: "İlk 11'de oynamamalı"
7
TÜZEMEN'DEN YORUMLAR!

Sabah Spor yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray'ın Pendikspor'u mağlup ettiği maçı köşesinde yorumladı.

TÜZEMEN'DEN YORUMLAR!
6
"NE OLDU DESEK GOL DERLER"

G.Saray'ı ikinci yarıda girdiği pozisyonları ekrana getirsek "Ne oldu bu pozisyonlar" diye bir yarışma düzenlesek yarışmacıların cevapları kesinlikle "Gol oldu" şeklindedir. Maalesef G.Saraylı oyuncular, Mertens, İcardi, Barış Alper, Ziyech, Torreira büyük fark yaratacak pozisyonlarda final vuruşlarını doğru yapmadı. Gündüzle gece gibi iki farklı G.Saray izledik.

\
5
"KENDİN PİŞİR KENDİN YE"

İlk yarı Pendik takımının oyununu aşamayan bir G.Saray vardı. Sahneye büyük golcü İcardi çıktı. Pikniklerde düzenlenen "Kendin pişir kendin ye" mangal partisi gibi orta sahadan aldığı topu atağa dönüştürdü.

\
4
"ICARDI MARİFETİ"

Pendik kalesine depar yaptı ve muhteşem bir vuruşla golü atıp kilidi kırdı. Ziyech'in kornerinde Abdülkerim'in kafa golünde öne doğru hamle yapıp Pendik savunmasının dengesini bozan İcardi'nin marifeti vardı. G.Saray, özellikle ikinci yarı tek kale oynadı. Topun ve oyunun hakimiydi.

\
3
"GOL ZENGİNLİĞİ OLMADI"

Hücum zenginliğini maalesef gol zenginliğine dönüştüremedi. Oysa kaçırılan goller, atılsaydı G.Saray sadece puan farkı ile liderliğini korumayacak gol averajını da büyük ölçüde kapatacaktı.

\
2
"ZIYECH 11 BAŞLAMASIN"

İki konuda Okan hocaya uyarım var; 1-Ziyech ilk 11'de başladığında çok etkili olamıyor, sonradan girdiğinde Kasımpaşa ve Alanya maçarındaki gibi katkı yapacak goller atıyor veya attırıyor onun için ilk 11 başlamamalı.

\
1
"ICARDI'DEN DERS ALSIN"

2- Barış Alper çok çalışıyor, iyi mücadele ediyor jenerik olacak goller atıyor. Topla buluştuğunda çevre kontrolü yapmalı ve boştaki arkadaşına pas vermeyi düşünmeli. İcardi'nin bir pozisyonda kendi golü atmayıp "Al sen at" diye verdiği pas Barış Alper'e ders olmalı.

\