Sporx Extra Arama Logo

Kenan Karaman'dan flaş transfer açıklaması!
15
KENAN KARAMAN KONUŞTU
Fortuna Düsseldorf forması giyen ve Türkiye'de büyük takımların transfer listesinde yer alan Kenan Karaman, CNN Türk'e açıklamalarda bulundu. Karaman, koronavirüs sürecinde geçirdiği ağır hastalığı anlatırken, transfer için de cevap verdi.
14
"İLK BAŞTAKİ ANTRENMANLAR TUHAFTI"
İlk başta ikişerli antrenmanlar yapıyorduk, o tuhaftı. Haftalar ilerledikçe 5'erli, 10'arlı oldu. Şimdi normal idmanlar yapabiliyoruz çok şükür.
13
"ŞU ANDA TRANSFER DÜŞÜNCEM YOK"
Talep olması bir futbolcu için her zaman güzel bir şey, performansının doğruya gittiğini gösterir. Şu an için transfer konuşmak erken. Bizim takım kritik bir son dönem yaşayacak. 5 maçımız var, ligde kalmak için oynayacağız. Şu anda transfer düşüncem yok, takıma odaklandım. Önemli bir periyoda gireceğiz.
12
"ZOR AMA İMKANSIZ DEĞİL"
Dortmund ve Leipzig maçlarımız var, zorlu geçer diye düşünüyorum. İki takım da Şampiyonlar Ligi'nde oynamak istiyor, biz de küme düşmemek için oynayacağız, sert geçecek maçlar. Büyük takımlara karşı zor oluyor ama imkansız değil, elimizden geleni yapacağız.
11
"DEĞİŞİK BİR VİRÜSE YAKALANDIM"
Şu anda Almanya normalleşti biraz, mesafe hala korunuyor, dikkat ediliyor ama biraz normale döndü diyebilirim hayat. İlk başta her ülkede olduğu gibi çok dikkat ediliyordu, dışarı çıkma yasağı vardı. Korona öncesi ben de değişik bir virüse yakalandım, akciğerlerin iltihaplanmıştı. Koronanın ne etki yapabileceğini biliyordum ve dikkatliydim.
10
"HER ŞEY BİRDEN GELİNCE..."
Bana her şey birden gelince insan korkmaya başlıyor. Futbolda da uzun zamandır başlayıp başlamayacağımızı bilmiyorduk. O insanı yoruyordu, ilk dönemler evde çalıştık. Takımdan koşu planı almıştık, Kaan Ayhan ile koşup eve dönüyorduk. Bundesliga erkenden devam kararı verdi.
9
"BESLENME, PERFORMANSIMI ARTTIRDI"
Mutfak işini ben eşime bırakıyorum. Hastalığımdan sonra mutfağımızı, beslenmemi çok değiştirdik. Daha bilinçli beslenmeye başladım. Benim vücudumda hastalığımdan dolayı çok iltihap vardı. Beslenme uzmanı ile çalıştım, bazı şeyleri değiştirdik, performansım da arttı. Önceden beslenmenin bu kadar etki yapacağını zannetmezdim, şimdi çok dikkat ediyorum.
8
"ENERJİ VEREN YEMEKLER MUTFAĞIMIZDA"
Eti fazla tüketmiyoruz artık, buğdayı tamamen kestik, süt oranları da düştü. Balık daha çok tüketiyorum, pilav tarzı, enerji veren yemekler mutfağımıza girdi.
7
"BU SÜREÇ ÇOK ŞEY ÖĞRETTİ"
Bu süreç çok şey öğretti. Mental olarak da kendimi iyi hazırladım. Uzun bir süreç olacağını biliyordum. Yaklaşık 4 ay hastaydım, daha olgunlaştım, bu futboluma da yansıdı. Hocalarım, taraftarlar da bunu bana hep söyledi. Daha olgunlaştım, daha bilinçli hareket ediyorum.
6
"ŞENOL HOCA 2 HAFTADA BİR ARAR"
Milli Takım'daki hocalarım sık sık aradı. Şenol hoca zaten 2 haftada bir arar, hatrımızı sorar. Onlarla görüşmemiz oldu. Bir kere Cumhurbaşkanı ile bağlantı yaptık, orada tüm futbolcular bir aradaydı, orada biraz sohbet edebildik. Herkes farklı ülkelerde olduğu için kendi problemlerini anlatmaya çalıştı.
5
"ŞENOL HOCA SADECE FUTBOL İÇİN ARAMIYOR"
Şenol hoca Almanya'da nasıl önlem aldığımızı sordu, bazı şeyleri öğrenmek istedi, onları anlattık. Almanya'nın aldığı önlemleri anlattık. Sağlığımızı da soruyor, sadece futbol için aramıyor. Şenol hoca ile hep güzel görüşmelerimiz oluyor.
4
"BEN HEP OYNAMAK İSTEDİM"

Ben hep oynamak istedim, bazı oyuncular endişeliydi. Bizim kaptanımız 38 yaşında, yeni çocuğu oldu, o endişeliydi. Şu anda iyi, ilk başta herkes biraz endişeleniyor. Şimdilik alıştık, test oluyoruz, o yüzden herkes rahat.

3
"KAAN'LA KARŞILAŞMAMAYA ÇALIŞIYORUZ"
Kaan Ayhan ile antrenmanlarda karşı karşıya gelmemeye çalışıyoruz, ikimiz de birbirimizi zorluyoruz. Birlikte olmak bize güç veriyor, uzun zamandır benim arkadaşım. Düsseldorf'a ilk geldiğimde bana yardımcı oldu. Her gün, en iyi performansı ortaya koymaya çalışıyoruz. Bazen birbirimizi eleştiriyoruz, böyle daha çok geliştiğimize inanıyorum.
2
"HAYALLER, HEDEFLER OLMALI"
Bir futbolcu iyi performans ortaya koyarsa, her zaman talepler olur diye düşünüyorum. Kaan Ayhan ile, diğer oyunculardan daha erken idmana gidip, daha genç idmandan çıkmaya çalışıyoruz. Bazen maçlardan sonra beraber maçlarımızı izleyip 90 dakika analiz ediyoruz. Böyle şeyler önemli, bir oyuncunun hayalleri ve hedefi olması lazım.
1
"HEP HAYALLERİMİ BÜYÜK TUTTUM"
Ben hep hayallerimi büyük tutmaya çalıştım. Elimden geldiği kadar onları kovalamaya çalıştım. Bazen o hayale ulaşamazsın ama o sizin için güzel bir yol olur. Ben de bu yolda hep devam etmeye çalıştım.