Sporx Extra Arama Logo

Josef de Souza: "Kartaldan bir şeyler öğren"
7
JOSEF: "KARTALDAN BİR ŞEYLER ÖĞREN"

Beşiktaş'ın Brezilyalı futbolcusu Josef de Souza, instagram hesabından bir paylaşım yaptı. Brezilyalı futbolcu, 'Tanrıya şükürler olsun. 3 puan, muhteşem tanrı için geldi. Peki Kartal'dan neler öğrenebiliriz?" başlığıyla 5 madde yayınladı. İşte Josef'in paylaşımı:

6
"DERS 1"

"Kartallar yalnız uçmaktan korkmazlar ve çok yüksek mesafede uçabilirler. Sadece kendilerine güvenirler ve arkadaşlarını nasıl seçeceklerini bilirler."

5
"DERS 2"

"Keskin bir görüşe sahiptirler ve yiyecekerlini bulmak için bu kalitelerini nasıl kullanacaklarını bilirler. Zaten sahip oldukları güçleri en üst düzeyde kullanmaya odaklanırlar."

4
"DERS 3"

"Kartallar, fırtınalardan korkmazlar. Buna rağmen uçarlar. Bize yeni uçuşlar yapmak için korkularımızla yüzleşmemiz gerektiğini öğretirler."

3
"DERS 4"

"Kartalların, yavrularına uçmayı öğrettiklerini ve onları yuvadan ittiğini duymuşsunuzdur. Onlar, yavrularına yeteneklerine güvenmeleri gerektiğini gösterirler ve aynı zamanda konfor alanlarından çıkmalarına yardım ederler."

2
"DERS 5"

"Kartallar yaşlandıkça kendi tüylerini koparırlar. Buna inanabiliyor musunuz? Başka bir deyişle, bize geçmişimizden artık yararlı olmayan şeyleri taşımamayı öğretirler."

1
"ÖZET"

"Kartaldan bir şeyler öğrenmelisin!"