Sporx Extra Arama Logo

Josef de Souza: "2019'da geri dönmek istedim"
6
JOSEF DE SOUZA KONUŞTU
Fenerbahçe'den 2018 yazında 12 milyon euro bonsevis bedeliyle Al Ahli'ye transfer olan Josef de Souza, Brezilya basınına konuştu ve yetiştiği kulüp olan Vasco da Gama'ya geri dönmek istediğini söyledi. İşte Josef de Souza'nın sözleri...
5
"DÖNDÜĞÜMDE VASCO'DA OYNAMAK İSTİYORUM"
Vasco'ya büyük sevgim var. Dışarıdakilerin anlaması çok zor. Diğer takım taraftarları bunu kıskanıyor. Geri döndüğümde sadece Vasco'da oynamak istiyorum. Bana her şeyi veren kulüp o. Bugün olduğum kişiyi, Vasco'ya borçluyum.
4
"2019'DA VASCO'YU İSTEDİM"
2019'da Vasco'ya geri dönmeye çalıştım. Kulüple konuşarak dönmek istedim ve böylece kendi ülkemde sakatlığımı da iyileştirebilecektim. Ancak onlar bana büyük yatırım yaptıklarından beni göndermek istemediler ve bu iş orada kaldı.
3
"KULÜBÜME SAYGI DUYUYORUM"

Futbolda işler çok hızlı değişiyor. Sözleşmem bittiğinde, geri dönmek isterim. Şu anda bana maaşımı ödeyen kulübüme saygı duyuyorum. 2021'e kadar sözleşmem var ve kulübün 1 yıl da opsiyon hakkı var.

2
"HERKES ANI YAŞAMAYI UNUTUYOR"
31 yaşındayım ve 10 yıl önce Porto için Brezilya'dan ayrıldığımı hatırlıyorum. Bugünlerde daha uzun oynanabiliyor. Herkes gelecek için endişeleniyor ve anı yaşamayı unutuyor. Her genç potansiyelini bilmeli ve ona göre hareket etmeli.
1
"ÇOCUKLARA YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORUM"
Çocuklar bize bakıyor ve bizi örnek alıyor. Onlarda iyi bir izlenim bırakmak önemli. Sadece futbolcu Souza'yı değil, insan Souza'yı da takip ediyorlar. Her zaman onlara yardımcı olmaya çalışıyorum.