Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Jorge Jesus, 8 ismi netleştirdi
21
8 İSİM HAZIR
Fenerbahçe'de teknik direktör Jorge Jesus, 20 Temmuz'daki Dinamo Kiev maçında sahaya süreceği 8 ismi kafasında netleştirdi
20
GERİ BEŞLİ SAĞLAM
Sabah Gazetesi'nden Volkan Demir'in haberine göre; Fenerbahçe'nin geri dörtlüsü teknik direktör Jorge Jesus'un üzerinde en az kafa yorduğu konu oldu. Kim, Szalai, Osayi ve Ferdi en formda, en uyumlu isimler olarak dikkat çekti. Altay ve önümüzdeki hafta Serdar Aziz'in katılımıyla sarı-lacivertlilerin Kiev öncesi en sorunsuz bölgesi kale ve savunma.
19
ALTAY BAYINDIR
Tek sorunu tecrübeli bir alternatifi olmaması. Ertuğrul bulduğu şansı iyi kullansa da uzun sezonda bu bölgeye takviye gerek.
18
KIM MIN-JAE
Jesus ile yaptığı görüşme sonrası takımda kalma kararı aldı. Çalışmalara katılır katılmaz farkını hissettirdi. Zamanlaması ve sezgisiyle önündeki arkadaşlarına güven veriyor.
17
ATTILA SZALAI
Serdar'ın yokluğunda Kim ile birlikte sezona iyi girenlerden... Topu kullanma becerisiyle fark yaratıyor. Ancak zaman zaman isabetsiz uzun topları takımın temposunu düşürdü.
16
FERDİ KADIOĞLU
Sol bekte de sağ bekte de harika oynuyor. Topla çıkarken arkada böyle bir oyuncunun varlığı, orta alana büyük rahatlık sağlıyor. Sol beke yapılacak yeni transferin işi hayli zor olacak.
15
BRIGHT OSAYI-SAMUEL
Gerçek bir sağ beke dönüştü. Hem pozisyon bilgisini geliştirdi hem de mevkisi belli olunca performansı arttı. Tek sıkıntısı son maçta yaşadığı şanssız sakatlık oldu.
14
ORTA SAHADA SAKAT ÇOK
Fenerbahçe hazırlıkların ikinci bölümü olan Avusturya'da Mert Hakan, Crespo ve Gustavo'dan yoksun çalıştı. Bu oyuncuların yokluğu, orta alanda rollerin paylaşılması noktasında gecikmeye neden oldu. Ancak bu durum aynı zamanda İsmail Yüksek gibi bir ismin kazanılmasını sağladı.
13
İSMAİL YÜKSEK
Avusturya'daki iki maçta direkt oynadı ve 90 dakika sahada kaldı. Jesus'un en sık uyardığı ve aynı zamanda en sık tebrik ettiği isim oldu. 6 numara probleminin çözümü için hayli güçlü bir alternatif oldu.
12
MIHA ZAJC
O sahada olunca İsmail'in performansı da artıyor. Geçen sezon yaptığı sürpriz patlama sürecek gibi... Orta alanda ilk tercihlerden biri olmasına kesin gözüyle bakılıyor.
11
ARDA GÜLER
Jesus'un 4-1-3-2'si onun için biçilmiş kaftan gibi... Maçlarda sakatlıktan yeni çıktığı için sonradan süreler buldu. Ama bu kısa sürelerde dahi neler yapabileceğini gösterdi. Henüz 18 yaşında bile değil ama vadettikleri, çok olgun bir futbolcunun yapabileceklerinden bile fazlası.
10
LINCOLN HENRIQUE
Hazırlıkların ilk döneminde maçlarda orta alanda görev aldı. Ancak sonrasında sol ve sağ kanatta oynadı. Özellikle sol öndeki performansıyla kalitesini göstermeyi başardı.
9
DIMITRIOS PELKAS
Ayrılacağı söylentilerine rağmen görev aldığı sürelerde gayet etkiliydi. Takımı çok sahipleniyor. Kulübeden gelecek en iyi silahlardan biri. Onu gönderme kararını almak çok zor.
8
HÜCUM HATTINDA MÜTHİŞ REKABET
Fenerbahçe'nın hücum hattı, en büyük rekabetin yaşandığı bölge. Bu noktada Jesus her oyuncusuna eşit süreler vermek istiyor. Rossi ve Valencia rekabette bir adım önde duruyor. Şu ana kadar beklenen patlamayı yapamayan isim ise Bruma.
7
DIEGO ROSSI
Hem ikinci forvet hem kanat olarak oynayabildiği için Jesus'un elini güçlendiriyor. Forvet oynarken kanatlara açılması oyunu genişletiyor. Jesus'un 11'indeki yeri garanti gibi.
6
ENNER VALENCIA
Ayrılacağı yönündeki iddialara rağmen kampa erken katıldı. Aldığı şansları çok iyi değerlendirdi. Serdar ile büyük bir rekabet içinde. Sürat ve çabukluk avantajı.
5
MERGIM BERISHA
İstanbul'da Jesus tarafından en fazla süre verilen isimlerdendi. Avusturya'da ise hiç oynamadı. Geleceği merak konusu.
4
SERDAR DURSUN
Yükselen öz güveni ve gol noktalarındaki bitiriciliği en büyük avantajı. Rossi'nin yanındaki forma için Valencia ile yarışacak.