Arama Logo

"Jesus Türkiye macerasını kafasında bitirmiş"
8
YAZARLARDAN JESUS YORUMU
Hürriyet Spor yazarları, Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus'un Sevilla maçından sonraki play-off ve "Türkiye'de maçlar sahada kazanılmıyor" açıklamalarını değerlendirdi.
YAZARLARDAN JESUS YORUMU
7
"STATÜNÜN DEĞİŞMESİNİ DOĞRU BULMUYORUM"

UĞUR MELEKE: "Jesus’un Türkiye macerasını iki ayrı perdede değerlendiriyorum. Dünya Kupası öncesi son derece makul ve bilge bir göruntü çizen Jesus, kupa sonrası yerini adeta düşük düşünsel kalitedeki ikizine bırakmış gibi! Sezon ortası statünün değişmesini doğru bulmuyorum. Ortada futbolun statüsünü değiştirecek düzeyde bir fors majör yok. Lig sezon başında açıklanan statüsüyle bitirilmeli."

\
6
"AÇIKLAMASI AKIL DIŞI"

UĞUR MELEKE: "Maçlar sahada kazanılmıyor" açıklaması da akıl dışı. Dünya Kupası öncesi Fenerbahçe iyi oynayıp galip gelirken sahada kazanılıyordu da şimdi mi sahada kazanılmıyor? Jesus bence Türkiye macerasını kafasında bitirmiş."

\
5
"GERİYE DÜŞENLER BAŞVURUYOR"

MEHMET ARSLAN: "Futbolda masa başı oyunları hep konuşuldu. Hatırlayın Abdürrahim Albayrak, G.Saray ligde puan kaybedince, "VAR kayıtlarını açıklayacağım" demişti. Ne oldu sonra? Kocaman bir hiç. Jesus bir iyilik yapacaksa çıkıp saha dışında nasıl maç kazanılıyor bunu açıklamalı. Geriye düşen takımların başvurduğu bir taktik bu."

\
4
"PREMIR LİG'DE YAPABİLİR Mİ?"

MEHMET ARSLAN: "Play-off’a gelince... Lig oynanırken kuralların değiştiğine çok şahit olduk. Premier Lig’de bu açıklamayı yapabilir mi Jesus? Depremi bahane etmek hiçbir Spor kulübüne yakışmaz. Jesus, play-off önerisinden önce hiç verim alamadığı Lincoln, Pedro ve King’i neden Arda’ya tercih ettiğini açıklasın. Bu, takımı düşünen bir teknik adam yaklaşımı değil; Türkiye’den hasarsız ayrılmayı düşünen bir hoca kurnazlığı."

\
3
"GİDECEĞİM DEMEYE ZEMİN HAZIRLIYOR"

FIRAT AYDINUS: "Jesus’un Avrupa medyasına yaptığı açıklamalar ve Sevilla maçı sonrası yorumlarıyla sanki "Ben sezon sonu gideceğim, sebeplerim de bunlar" demeye zemin hazırlıyor. Sezon içinde "Türkiye ligi güçlü, kaliteli ve oyun seviyesi yüksek" derken ve başarılı olduğu süreçte hakem kararlarını dikkate almayan, saygılı bir teknik adam profili çizerken ne oldu da "Türkiye’de sportif konuşmak çok zor. Maçlar masada oynanmaya başlandı" çıkışı doğdu?"

\
2
"AÇIKLAMASI GEREKİYOR"

FIRAT AYDINUS: "Bu masa başında alınan sonuçlar tüm takımları içeren bir durum mu yoksa bazıları için mi geçerli? Böyle bir tespiti varsa açıklaması gerekir. Play-off konusunda, puan dağılımı ile ilgili her iki kanada hak verenler çıkabilir. Fakat Jorge Jesus açısından bakıldığında, açıklamalar talihsiz olmuş. Zira o sözlerle taraftarlarda ümitsizlik ve hayal kırıklığı oluşturduğunun farkında değil."

\
1
"MANTIKLI DEĞİL"

GÜNTEKİN ONAY: "Jorge Jesus’un 'sezon sonunda ilk 4 takım play-off oynasın' önerisi mantıklı değil. Lakin Hatayspor ve Gaziantep’in fikstüre göre karşılaşması gereken takımlara hükmen 3 puan verilmesi de yanlış. Bu durum ligin tüm dengelerini bozuyor. Jesus’un, "Türkiye’de maçlar sahada kazanılmıyor" iddiası da çok radikal. Portekizli teknik adamın bu konuda daha açıklayıcı ve net olması gerekiyor."

\