Sporx Extra Arama Logo

Jeremy Mathieu: "Griezmann'ın Barcelona'ya gitmesi hataydı"
6
MATHIEU'DAN İTİRAFLAR
Bir dönem Barcelona'da top koşturan ve futbol hayatını Sporting'de noktalayan Fransız Jeremy Mathieu, Katalan ekibinde yaşadığı günleri anlattı.
5
"BARCELONA'DA KÖTÜ HİSSETTİM"
Barcelona'da çok kötü bir zaman geçirdim. Torino'daki bir yenilginin benim hatam olduğunu hissettim ama neden sadece bana yüklenildiğini anlamıyorum. 11 kişi futbol oynadı. Soyunma odasında kendimi yalnız hissettim. Kimse beni desteklemedi ve benim için futbol bu değil. Şimdi ise herkes Lenglet'in üzerine geliyor. Bunu tersine çevirmesi ve mümkün olan en iyisini yapmak için olumlu olmaya çalışması gerekiyor.
4
"LUIS ENRİQUE İLE KONUŞMAZDIM"
Luis Enrique ile bütün bir sezon boyunca konuşmazdım. Biraz sevgiye ihtiyacım vardı ve Sporting'de bunu almıştım. Ancak Barcelona'da hiçbirini göremedim. Örneğin Malaga maçında bir hata yapmıştım ama ertesi gün kimse bana bir şey söylememişti, cümle dahi kurmamıştı.
3
"GRIEZMANN'IN BARCELONA'YA GİTMESİ HATA"
Griezmann, Barcelona seviyesinde değil. Şahşen, Barcelona'ya imza atarak hata yaptığını düşünüyorum. Atletico'nun çok önemli bir parçasıydı ama Barcelona'da olup olmadığını bilmiyorum.
2
"PIQUE GİBİ İSİMLERİ DEĞİŞTİRMEK KOLAY DEĞİL"
Stoper pozisyonunda en önemli şey ortaklık. Yoksa savunma çok acı çeker. Şu anda Barcelona'da bir ortaklık var mı bilmiyorum. Kuşak değişimi zordur. Barcelona'daki problem; kulübe çok şey vermiş olan Busquets ve Pique gibi oyuncuları değiştirmek kolay değil.
1
"UMTITI HAZIR DEĞİL"
Bir sakatlıktan çıktığınızda yüzde 100'ünüzü bulmak çok zor oluyor. Bence Umtiti'nin de en büyük problemi bu. O bir dünya şampiyonu. Çok iyi bir oyuncu ama en iyi formundan uzak. Daha fazla çalışmalı.