Sporx Extra Arama Logo

Hamza Hamzaoğlu: "Galatasaray'dan ayrıldığıma üzülmüştüm"
16
HAMZAOĞLU'NDAN AÇIKLAMALAR
Gençlerbirliği Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, beIN Sports'a yaptığı açıklamada koronavirüs salgını, Gençlerbirliği ve Galatasaray günleri hakkında konuştu.
15
"ZOR GÜNLER GEÇİRİYORUZ"
"Şükürler olsun her şey yolunda. Ne bende ne ailemde ne takımımızda ne çevremizde bir rahatsızlık yok. Hastalananlara da sağlık ve şifa diliyorum. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Zor günlerden geçiyoruz ama bugünler de geçecek."
14
"BİR ŞEKİLDE ADAPTE OLMALIYIZ"
"En iyi şekilde hazırlanmaya gayret ediyoruz. Herkes evine gidip gelecek şekilde antrenmanlarımızı planladık. Hayata da bir şekilde adapte olmak zorundayız. Sürekli tesislerde veya kamplarda hayat geçmez."
13
"HAZIRLIK MAÇI PLANLIYORUZ AMA..."
"Fizik olarak ilk maçta %100 maç kondisyonunu yakalamak mümkün değil. Mutlaka 2-3 maç oynanması gerekir. Lig başlamadan önce bir hazırlık maçı planlıyoruz ama bu yeterli olmaz."
12
"ESKİ PERFORMANSLARINDAN UZAK OLACAKLAR"
"Yaklaşık 3 aydır maç yapmayan oyuncu grubuyla veya 1 maç yaparak sahaya çıkan oyuncular eski performansından uzak olurlar."
11
"ESKİ KAZANÇLAR OLMAYACAK"
"Bundan sonra kesinlikle eski rakamlar ve kazançlar olmayacak. Kulüpler, rakamların düşmesinden dolayı bir rahatlama içine gireceklerini düşünmesinler çünkü gelirleri de azalacağı için daha düşük bütçelerle çok daha iyi iş yapmak zorunda kalacaklar."
10
"KENDİMİZİ ŞANSLI GÖRÜYORUZ"
"Burada kazanacak olan kulüplerimiz, altyapıya önem vermiş olan kulüplerimiz. Gençlerbirliği de bu konuda çok önemli yol kat etmiş durumda. Kendimizi şanslı görüyoruz. bu konuda."
9
"FAZLACA YETENEKLİ OYUNCUMUZ VAR"
"Altyapımızdan yetişen yetenekli genç oyuncularımız bir hayli fazla. Belki onların daha çok şans bulacağı yıllar yaşayacağız. Önümüzdeki sezonları böyle yaşayacağız."
8
"İSTANBUL DA YARARLANACAKTIR"

Altyapıdan gelcek oyuncu sayısının artması, Anadolu'dan şampiyon çıkmasına yarar sağlar mı?

Hamza Hamzaoğlu: "Olabilir, her zaman çıkabilir. Sadece Anadolu'dan değil, altyapıya önem vermiş İstanbul kulüpleri de bundan faydalanacaktır."

7
"HERKES İÇİN ZOR OLACAK"
"Kolay bir fikstürümüz yok ama rakiplerin fikstürleri de kolay değil. Herkes için oynanması zor 8 maç olacak."
6
"FARKLI ŞEYLER ORTAYA ÇIKABİLİR"
"Şu dönemden sonra takımlar, sahada çok farklı görüntü çizebilir. Bazıları belki pandemiyi üzerinden atamayacak. Bunları yaşayıp göreceğiz ama oyuncular topu ve sahayı gördükten sonra birçok şeyi unutabilirler."
5
"ÇOK ÜZÜLDÜM!"
Galatasaray günleriyle ilgili konuşan Hamzaoğlu: "Geçmişle ilgili çok da konuşmak istemiyorum aslında. Camiama, kulübüme kırgınlık asla olamaz. Üzüldüm mü? Çok üzüldüm. Başarılı olduğumuz bir dönemdi. Yine başarılı giderken bana göre, ayrılmak zorunda kaldık."
4
"FUTBOLDA HER ZAMAN VAR"
"Bunlar, sporda, özellikle futbolda her zaman var. Özellikle teknik direktörlere her zaman uygulanıyor. Bir noktaya gelene kadar herkes sizi destekliyor. Sonra, düşüşünüzü seyretmek belki daha cazip geliyor insanlara ama hiç önemli değil."
3
"1 SENEDE GÜZEL ŞEYLER BAŞARDIK"
"Biz, futbola hizmet için bu yola çıktık. Şartlar bizi şükürler olsun Galatasaray Kulübü'yle birleştirdi ve 1 sene içinde güzel başarılar yaşadık, güzel günler geçirdik ve unutamayacağımız anılarla ayrıldık."
2
"GELECEK YILLARI BİLEMEYİZ"
"Şu anda futbola hizmet etmeye devam ediyoruz. Birçok kulübe de faydalı olmak için çaba gösterdik, gösteriyoruz. Bugün de Gençlerbirliği Kulübü'ne en iyi şekilde bilgilerimizi, tecrübelerimizi aktarıyoruz. Önümüzdeki yılların ne getireceğini bilemeyiz."
1
"KİMSEYE KIRGINLIĞIM YOK"
"Güzel günlerdi, kimseye kırgınlığım yok. Üzüldüm mü, üzüldüm ama hayat devam ediyor. Tekrar mücadeleye devam ediyoruz.