Sporx Extra Arama Logo

Galatasaray'da Mbaye Diagne'ye bir teklif de Çin'den geldi
7
PARASINA BAKMADAN SATACAK

Galatasaray'da transfer çalışmaları yoğun şekilde devam ederken takımdan ayrılacak isimler de büyük önem taşıyor. Süper Lig'de son olarak Beşiktaş'a deplasmanda 2-0 mağlup olarak zirve yarışında yara alan Galatasaray'da birkaç ayrılığın yaşanması an meselesi... UEFA ile yapılan anlaşma gereği satmadan oyuncu transfer edemeyen Galatasaray'da gönderilecek ilk isim netleşti.  Satmadan alamayacağı için transferde büyük bir sıkıntı yaşayan Galatasaray, hem kendine yer açmak hem de mali anlamda kurtarmak için Mbaye Diagne’yi, parasına bakmadan satacak. (Milliyet / Nevzat Dindar)

6
DIAGNE İÇİN 5-6 MİLYON EURO

Bununla ilgili menajeriyle bir görüşme yapan sarı-kırmızılılar, 5-6 milyon euro düzeyinde bir bedel karşılığında Senegalli golcüyü gönderecek.

5
TERİM'İN CANINI SIKTI

Kasımpaşa’dan büyük umutlarla transfer edilen ve fesih bedeli için toplamda 13 milyon ödeyen Galatasaray, Diagne’de aradığını bir türlü bulamadı. Geldiği sezon Süper Lig’de gol kralı olmasına rağmen hayal kırıklığı yaşatan, daha sonra kiralanarak takımdan uzaklaştırılan sarı-kırmızılı futbolcunun istikrarsız tavrı, Teknik Direktör Fatih Terim’in canını iyice sıktı.

4
TERİM 'GÖNDERİLSİN' DEDİ

Son oynanan Beşiktaş derbisinde kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bırakan Senegalli oyuncunun kendisine faydalı olamayacağını gören Terim, “Gönderilsin” notunu yönetime iletti. Ancak bu, çok da kolay olmayacak.

3
ÇİN'DEN TALİBİ VAR

Premier Lig’de düşmeme mücadelesi veren West Bromwich Albion’dan sonra, Çin’den bir takım da Diagne’ye talip oldu. Sarı-kırmızılı yönetim, 27 yaşındaki oyuncuyu 5-6 milyon euroya bırakabileceğini menajerine iletti.

2
DIAGNE'DEN GELEN PARAYLA TRANSFER

Diagne’yi gözden çıkaran sarı-kırmızılılar, gelecek parayla devre arası düşündüğü hamleleri gerçekleştirecek.

1
DIAGNE PREMİER LİG'DE OYNAMAK İSTİYOR

Çin’den gelen teklifin daha cazip olmasına rağmen Diagne’nin Premier Lig’de oynamak istediği öğrenildi. 27 yaşındaki futbolcunun bu nedenle West Bromwich’in teklifine sıcak baktığı belirtildi.