Sporx Extra Arama Logo

Galatasaray'da herkesin değeri arttı!
12
G.SARAY'DA HERKESİN DEĞERİ ARTTI

Galatasaray, futbolcuları hep ileriye taşıdı. Galatasaray, geçen sezon şampiyon olamasa bile, bu takım içerisinde görev yapan oyuncuların değeri arttı. Ara transferde gelenlerin de, bu futbollarıyla üst seviyeleri görecekleri tahmin ediliyor. Galatasaray forması, takıma her futbolcuya değer kattı, Etebo dışındaki tüm isimlerin kıymeti arttı. Teknik direktör Fatih Terim'in doğru zamanda doğru isimleri kullanması ve oynanan pozitif futbol, sarı-kırmızılı formayı taşıyan isimler için katma değer oldu. Başka takımlarda birçok futbolcu değersizleşirken Galatasaray'da değeri artan isimler şunlar:

11
MARCA,O: 2 milyondan-12 milyon euroya

En çok değerini yükselten isim Marcao oldu. Galatasaray'a 4 milyon euroya gelirken bugün için Brezilyalı stoper için düşünülen bonservis bedeli 15 milyon euro...

10
LUYINDAMA: 6 milyondan-7.5 milyon euroya

Yaşadığı ağır sakatlıklara rağmen Galatasaray'ın zarar etmeyeceği bir yatırım olarak görülüyor. O da değerini artıran isimlerden...

9
EMRE KILINÇ: 5.5 milyondan-6.5 milyon euroya

Galatasaray'ın yine bonservis ödemeden aldığı isimlerden... Takımın vazgeçilmezlerinden bire oldu. Bugün için 6.5-7 milyon euro bonservis değeri biçiliyor.

8
ONYEKURU: 6 milyon-6 milyon euro

Monaco'da şans bulamazken tekrar döndüğü Galatasaray'da futbolu hatırladı. Nijeryalı futbolcunun bonservisinin alınması bekleniyor.

7
TAYLAN ANTALYALI: 1 milyondan-3 milyon euroya

Bedava geldiği Galatasaray'a bu sezonki performansıyla büyük katkı sağladı. Taylan'ın değeri artarken, Milli Takım ve Avrupa'ya transferi gündeme geldi.

6
MUSTAFA MUHAMMED: 2.5 milyon-2.5 milyon euro

Mısırlı golcü kısa sürede herkesi kendine hayran bıraktı. Cim-Bom'da çok daha değerlenecek.

5
ÖMER BAYRAM: 2 milyondan-2.3 milyon euroya

400 bin euro bonservisle geldiği Galatasaray'a maliyetinin çok üzerinde katkı sağladı. Ömer'le yeni kontrat yapılacak.

4
OĞULCAN ÇAĞLAYAN: 475 binden-850 bin euroya

Bedava geldi ve bugün takımın önemli silahlarından biri oldu. Oğulcan, Rize'de bile yedek forvet iken Galatasaray tercihi ile beraber kariyerinde dönüm noktası yaşandı.

3
EMRE TAŞDEMİR: 525 binden-850 bin euroya

Galatasaray'da bulduğu şansları hep iyi kullandı ve üzerine koydu. 25 yaşındaki sol bek, bugün için tercih edilen bir isim haline geldi.

2
ARDA TURAN: 650 binden-800 bin euroya

Galatasaray öncesi adeta futbolu bırakmış gibiydi. Tecrübeli futbolcu kendine gelirken 1 yıl daha oynaması kesin gibi görünüyor.

1
KEREM AKTÜRKOĞLU: Değerini 350 bin euroya yükseltti

3. Lig ekibi Erzincanspor'dan transfer edildi. Değerini kısa sürede katlayan 22 yaşındaki futbolcunun geleceği parlak gözüküyor.